Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Z manažera truhlářem

Po dlouhých 20ti letech, kdy pracoval jako manažer, odložil pan Petr Šilhánek kravatu a vyměnil ji za pohodlnější oblečení. Kvůli krizi musel odejít ze zaměstnání, a tak začal přemýšlet o tom, co bude dál. Rozhodl se tak pro velkou životní změnu a za svým manažerským obdobím udělal tlustou čáru.

Díky volnému času, který odchodem ze zaměstnání získal, se mohl věnovat různým opravám a renovacím u sebe doma. A protože truhláři, od kterých si chtěl domluvit zakázky, byli nespolehliví, vnuklo mu to myšlenku vyučit se v tomto oboru. Ve svých 45 letech se tedy znovu pustil do studií. Výhodou pro rozhodnutí začít podnikat byla také manažerská praxe.

Po získání výučního listu si pan Petr Šilhánek otevřel v Jílovém u Prahy svoji firmu pod názvem „Truhlárna“. Svoje podnikání rozjížděl pozvolna, a to i z toho důvodu, že byl ve svém bydlišti zvolen starostou obce.

Pro své podnikání si zvolil obor, který se neustále vyvíjí, a proto je důležitý také osobní rozvoj a rozhled. Neváhá investovat do moderních technologií. Pořídil si také stroj, díky kterému mohl výrobu posunout až k průmyslu 4.0. Tento stroj komunikuje s počítačem, ve kterém si Petr v programu připraví vše potřebné a stroj následně na základě požadavků sám připraví všechny potřebné díly.

A právě ve strojích a dalších moderních technologiích, stejně tak i v robotech, vidí Petr Šilhánek velkou budoucnost, a to nejen v oboru truhlařiny. Potýká se ovšem s problémem nedostatku případných spolupracovníků. V počátcích měl sice jen jednoho, dnes už má spolupracovníky tři, ale jak sám říká, najít kvalitního, šikovného a zručného truhláře je v dnešní době poměrně velký problém.

Někdy také mívá problém se získáním klientely, protože reklama nezafungovala tak, jak by Petr očekával. Hledá tedy jiné způsoby, jak získat více zákazníků. Rozhodnutí vydat se cestou podnikání ale rozhodně nelituje.

Zdroj: Fotografie – truhlarna.com

[gs-fb-comments]

Leave a comment

0/100

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now