Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Potravinářská firma – start od nuly

Z nuly na roční obrat ve výši několika set miliard? I to je možné. Stačí jen mít trochu té odvahy a chuti se do toho pustit. Podařilo se to třeba panu Martinu Moučkovi, který se před deseti lety rozhodl na louce postavit vlastní potravinářskou firmu.

Tehdy, před deseti lety, pan Moučka jako dvacetiletý mladík a student vysoké školy ekonomické se rozhodl pustit do potravinářského byznysu. Svoji firmu založil od úplných základů se svými společníky, a i když se mu nakonec nepodařilo dostudovat a získat titul, svoji firmu vede skvěle a směle se blíží ke čtvrtmiliardovému ročnímu obratu.

Zpočátku nebyl vznik firmy procházkou růžovou zahradou. Všechno hned nefungovalo a neběželo podle představ, rozvoj probíhal za pochodu a věci se často řešily metodou pokusu a omylu. Martin Moučka neměl ani potřebnou praxi v oblasti managementu.

Své produkty zprvu museli balit bez balící techniky, tedy ručně. Teprve později investovali do prvního balícího stroje. Také sklady byly zprvu externí. Krůček po krůčku se tak potravinářská firma rozvíjela a pomalu ale jistě začínala prosperovat.

Na začátku se museli spokojit pouze s pronajatými prostory, v současné době už mají vlastní závod, jak sklad, tak i výrobní halu, u Rudné u Prahy. A chystají se ještě dále rozšiřovat. V plánu je stavba nové výrobní a skladovací haly z důvodů prostoru pro více nových a moderních technologií.

Pod vlastní značkou „Arax“ firma dodává suché přílohové potraviny, tedy rýži, luštěniny, obiloviny atd. a tím chce cílit na co nejširší okruh zákazníků.

Jak sám Martin Moučka říká, je důležité na sobě neustále pracovat a rozvíjet se. Také se mu vyplatilo zachovat chladnou hlavu při řešení krizových situací. V současné době firma patří mezi přední zpracovatele a dodavatele konvenčních potravin a zaměstnává kolem čtyřiceti lidí.

Zdroj: Fotka – facebook.com/potraviny.ARAX/

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now