Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Od svářeče k majiteli několika společnostní

Někdy se člověk zkrátka mine povoláním. Pracuje dlouhé roky na stejné pozici, až se nakonec rozhodne vydat se úplně jinou cestou. Podobně začal i příběh Miloslava Cváčka. Ten se během studia živil jako svářeč, ale nakonec se rozhodl jít jiným směrem.

Psal se rok 1997. Tehdy pan Miloslav působil jako ředitel oddělení marketingu. S tímto povoláním se ale rozhodl seknout a založil společnost ISMM, která dodává montážní komponenty zahraničním výrobcům.

V začátcích svého podnikání využil toho, že jiná firma zkrachovala a jejich prostory tak byly k mání. V prostorách začala vznikat moderní strojírenská firma. V dalších letech postupně přibyly další závody. Zkrachovalá firma, jejíž prostory pan Cváček využil se nakonec postavila na nohy a pokračovala v činnosti v jeho blízkosti. Majitelé těchto dvou firem se nakonec domluvili na spolupráci a díky tomu se staly dodavateli stavebního materiálu.

Firma pana Cváčka přežila během své existence hned několik krizí. Během toho, jak čas plynul, se mu ale povedlo během tří let zvednout tržby ze 150 milionů na 500 milionů.

Dokonce se i rozhodli pomáhat dalším společnostem a dovést je k tomu, aby se jejich tržby začaly zvedat. Vznikla tak společnost ISMM Traing zabývající se poradenstvím v marketingu. Setkali se s obrovským zájmem, což mělo za důsledek vznik druhé firmy ISMM Trading & Consulting. Firma se postupně rozrůstala a navyšovaly se obraty.

Nakonec pan Cváček dospěl v roce 2007 k rozhodnutí pustit se do vlastní výroby komponentů pro zemědělskou techniku určenou zahraničním odběratelům. V současné době tak mají 5 společností a kolem 350 zaměstnanců. Obraty dosahují více než půl miliardy.

A jak vidí Miloslav Cváček budoucnost a případný další růst firmy? Rádi by dodávali své komponenty i dalším velkým zahraničním firmám. V současné době totiž ISMM dodává komponenty do více než poloviny TOP zahraničních firem.

Zdroj: Fotografie – facebook.com/ismmgroup

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now