Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sladké podnikání – Čokoládovna Janek

Čokoláda může být nejen dobrá, ale i zdravá, tedy pokud je to ta kvalitní. A právě s tou se rozhodl podnikat Vlastimil Urbanec, který v Uherském Brodě založil firmu „Čokoládovna Janek“. Právě on přišel díky inspiraci v Holandsku s nápadem na založení Čokoládovny, ve které se budou vyrábět výborné dobroty z kvalitních a poctivých surovin.

Firmu založil Vlastimil Urbanec společně se svými třemi kamarády v roce 2015 a jak sám říká, neustále se učí. Nikdo z nich neměl v této oblasti vůbec žádné zkušenosti, a tak začínali od naprostých základů. V tomto oboru byla v té době mezera na trhu, a tu se rozhodl zaplnit. Důkladně vybírá ty nejlepší kakaové boby, ze kterých pak vlastnoručně vyrábí jemnou a poctivou čokoládu v různých příchutích.

Neustále vymýšleli, inovovali, ochutnávali až se propracovali k čokoládovým pochoutkám podle jejich představ. Své čokoládové produkty začali distribuovat do stovek obchodů. V současné době jsou výrobky Čokoládovny Janek dostupné na více než třech stovkách míst po celém Česku a Slovensku.

Společně tak vyrábějí čokolády různých variací – lanýže, pralinky a další produkty, ve kterých nenajdete umělá barviva. Vše je poctivá výroba z vybraných přírodních surovin.

S nástupem pandemie koronaviru na jaře 2020 však málem nastal s podnikáním konec. Už to vypadalo bledě, ale nakonec se objevila spása v podobě jednoho jediného telefonátu od společnosti Avast. Ta měla zájem koupit pro své zaměstnance více než tisíc dárkových poukazů. Zaměstnanci Avastu pak začali postupně své dárkové poukazy využívat a objednávali si často i něco navíc. Čokoládovna byla zachráněna! Díky tomu se jim totiž zvýšili tržby navíc téměř o třetinu. Firma Avast tak Čokoládovně udělala v podstatě desetinu ročních tržeb.

Díky tomu se i přes nepříznivou situaci podařilo Čokoládovně Janek udržet si své místo na trhu.

Zdroj: Fotografie: cokoladovnajanek.cz

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now