Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Má cenu dropshipping v roce 2020?

Žijeme v době počítačů, chytrých telefonů, tabletů a dostáváme se do fáze, kdy zapínáme náš Internetový prohlížeč a aniž bychom věděli co budeme vlastně hledat, webová stránka to už ví na základě naší aktivity. Myslíte si, že když jsme takto propojeni s technologií, že vydělávat na nějakém eshopu bude problém? Podle mě je problém vytvořit robota, který bude sbírat data a ty předávat uživateli. Mezitím co uživatel hltá informace, nakupuje produkty, které ani nechtěl. Sedí někde vlastník robota u televize, kouká na fotbal a jí pizzu. Jak udělat takového robota to Vám neporadím, ale jak postavit dropshipping v roce 2020, to ano.

Začneme jednoduše, vykašleme se na seznamy dropshipping dodavatelů, protože to dělá každý. Vykašleme se na Čínu a Aliexpress. Do háje pošleme i Amazon a eBay a zvedneme na chvíli zadek od počítače a půjdeme se projít ven. Venku objevíte spoustu lokálních firem, které v roce 2020 ještě nemají eshop a nebo ho mají tak slabý, že na internetu neprorazí. Ideální je se dát se s majitelem takové firmy do hovoru a domluvit se s ním na spolupráci. Jen pro představu v roce 2019 jsem držel v ruce výrobek, který se vyráběl za 300 Kč, výrobce ho prodával za 600 Kč obchodníkovi a ten to mohl prodávat až za 2000 Kč. Najít takový produkt je bomba, že? Ještě větší mazec je, když to ani nemusíte balit a jen říkáte kolik se má kde poslat.

Jenže pak jdete po venku s kámošem a ten Vám řekne: “Tobě se to mluví, ale já nemám eshop a nejsem schopný si ho vytvořit je to na mě moc složité, já bych chtěl umět, co ty Petře.”Myslel jsem si, že si dělá ze mě srandu a reje. Nedělal, vážně mě nenapadlo, že v roce 2019 bude mít někdo problém s tím udělat si sám eshop. Proto jsem koupil projekt Minieshop.eu a dal kamarádovi za úkol na této platformě postavit eshop. Představte si, že i on to dokázal. Domníval jsem se, že se během týdne rozhoupe a začne prodávat. Teď neřeší problém s eshopem, opět řeší produkt, který měl stanovený. Ale upřímně věřím, že jednou si na jeho eshopu něco koupím.

My ovšem máme produkt, eshop a jdeme dál, nic nás nezastavuje. Začínáme se zabývat otázkou marketingu, já si hodně ujíždím na sociálních sítích a webech, kde reklamu nikdo nedává. Díky tomu mi na web chodí víc a víc lidí. Když je venku hezké počasí zapnu tiskárnu natisknu letáčky a roznesu to do schránek. Když vím, že půjdu na nějakou společenskou akci vezmu pár vizitek atd.. Zkrátka prodávat můžete i když nakupujete v supermarketu, stačí mít na autě reklamní polep a na sobě reklamní tričko.

Vím, že za úspěšným dropshippingem je spousta práce, ale o to je příjemnější, když se Vám takový eshop rozjede.

Zdroj: Obrázek: People photo created by freepik – www.freepik.com

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now