Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak jsem vytvořil můj první dropshipping eshop?

Ráno jsem napsal článek na téma: Dropshipping: Jak začít, upřímně je to hodně slabý článek z mého pohledu, proto jsem se rozhodl toto téma napsat ještě jednou a lépe. Doufám, že se nebudete zlobit a najdete si chvíli na tento článek.

Když jsem bydlel v Rakovníku, chtěl jsem vytvořit dropshippingový eshop, který jsem následně prodal. Dnes vidím, že jsem si tento web měl nechat a dát mu čas. Aktuálně na něm někdo prodává relaxační křesla pro seniory. Parádní produkt na skvělé doméně. Jak jsem tedy začal budovat dropshipping eshop já?

Na začátku jsem potřeboval vymyslet název, který by byl zapamatovatelný a pro návštěvníky známý. Využil jsem tedy slovíčko, které zná každé malé dítě už ve školce. Když jsem měl doménu zaregistrovanou začal jsem řešit sortiment. Díky tomu, že děda byl vtipálek a zapisoval si, kde všude upadl, přistála mi v hlavě myšlenka na produkt, který by sloužil starším lidem a zjednodušoval jim život. V této době jsem hodně inspirace získával z eshopu Babičkářství. Když máte doménu, víte co na ní budete prodávat začnete řešit dodavatele, já se z Německa dostal až do Španělska, dokonce jsem se stal Aliexpress partnerem, protože jsem zavítal až do tajů Číny. Ale dlouhé dodací lhůty mě dovedli k českému dodavateli. Český dodavatel zaručoval jednoduchou komunikaci, krátké dodací lhůty a hlavně modul pro napojení do Prestashopu. Mé náklady byly jen doména + webhosting + můj čas. Pokud Vás budovat eshop baví, tak čas nepočítáte a berete to jako zdokonalování. První otázka investic ovšem přišla po instalaci eshopu, nelíbil se mi design eshopu, který byl základní a spoustu eshopů na něm běželo. Ovšem i to se podařilo vyladit, protože jsem na internetu našel moderní design, který se dal do mého eshopu nainstalovat. Dnes vím, že i se základním designem bych dokázal prodávat, protože zákazník nezajímá vzhled obchodu, ale produkt.

Když už jsem měl eshop hotový, začal jsem řešit legislativu a to zejména obchodní podmínky, ochranu osobních údajů, cookies lištu dle nařízení Evropské unie. Celkově z legislativy jsem měl největší strach, ovšem díky fantastickým lidem jsem i tyto překážky překonal. Ještě jednou děkuji za pomoc.

Měl jsem tedy internetový obchod, který mohl generovat příjmy, jenže když Vám na web nikdo nechodí, tak nic neprodáte. Chce to reklamu řekl jsem si, jenže když jsem se podíval na bankovní účet, vůbec se mi nechtělo utrácet mé úspory. Tak mě napadlo, že poprosím kamarády o pomoc, aby moji stránku sdíleli. Víte jak to dopadlo? Vysmáli se mi a sebrali mi energii. Místo dobrého pocitu mi začala hrát v hlavě ta známá písnička, vykašli se na to, nezvládneš to. Jenže to oni chtějí, říkal jsem si a ještě toho dne jsem si vytvořil nový profil na sociálních sítích a začal se přidávat do různých skupin, kde jsem viděl šanci ulovit zákazníka. Uběhlo několik dnů a já začal sbírat na FB stránce první zájemce, návštěvnost eshopu stoupala a mně začali chodit první objednávky. Nedokážete si představit, jak krásný to je pocit, když si někdo od Vás něco koupí a zaplatí Vám za to. V ten moment začnete makat ještě víc a všechno jde tak nějak samo. Jenže vy pořád pracujete, pořád se snažíte být lepší a začnete využívat různé druhy propagace. A pak jednoho dne přijde nabídka na odkup eshopu.

Cože? To fakt někdo chce koupit takový jednoduchý eshop? Já jsem tehdy kývl a eshop prodal. Dnes na něm prodávají relaxační křesla s cenovkou kolem 20 000 Kč a říkám si, takový produkt jsem si tam mohl zařadit sám a rýžovat. Ale v dané situaci jsem byl nadšený, že chce ode mě někdo koupit celý eshop. Dnes již přemýšlím jinak.

Proč Vám to říkám? Protože v životě se spoustu z nás spokojí s tím chodit do práce a ve svém volném čase si jen stěžovat a pít pivo, ale žijeme v době, kdy každý z nás může být kým chce a jediné, co je potřeba je akce a doufám, že aspoň někoho z Vás k takové akci doženu.

Další článek napíšu na téma: Má cenu dropshipping v roce 2020? Doufám, že se Vám bude líbit a minimálně Vás bude inspirovat.

Zdroj: Card photo created by rawpixel.com – www.freepik.com

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now