Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dropshipping: Jak začít?

Abyste vytvořili fungující dropshipping eshop je potřeba mít kvalitní produkt. Hodně lidí chce hodně vydělat a tak kašle na kvalitu sortimentu. Když se podíváte na český internet uvidíte eshopy plné čínského zboží, které většinou pochází z Aliexpressu. Je to super mít širokou nabídku, ale proč mít nabídku něčeho nekvalitního? Proč? Berte podnikání dlouhodobě. Zaměřte se na kvalitu.

Hledáme dodavatele pro dropshipping eshop

Začněte hledat dodavatele v České republice, který nabízí kvalitní produkty a skvělý servis. Pokud budete mít dodavatele od kterého nakupujete i Vy spotřební zboží, věřte tomu, že máte podnikání skvěle zahájeno.

Volba produktu pro dropshipping

Pokud jste si sehnali českého dodavatele, musíte zvolit sortiment. Nejlepší sortiment je ten, který máte rádi nebo ho používáte. Já osobně chtěl vozit do ČR zboží z Německa, jen za spolupráci s německým dodavatelem jsem měl být v mínusu cca. 30 000 Kč, ještě jsem eshop neměl koupený a už jsem měl mít další náklad za modul v eshopu. Když jsem zjistil, že za přeprodávání německého zboží ještě před startem zaplatím 50 000 Kč, tak jsem začal hledat sortiment v ČR, který je nadchne i mě.

Příběh s dorty
Má kamarádka se rozhodla, že bude prodávat dorty. Nikdy v životě by mi má babička cukrářka nevěřila, že se dá prodat dort přes internet a k tomu ještě nemít cukrárnu. Upřímně, také jsem si to nemyslel, ale vymysleli jsme s kámoškou skvělý marketingový nástroj, že jsme z dané lokality získali data narozenin zákazníků a pak dokázali získat rodinné příbuzné. Když víte, že tento týden má narozeniny Ivan, týden po něm Jana a následuje Pavla, tak to zní jako skvělá konkurenční výhoda. Upřímně kolik cukrářek si pamatuje narozeniny svých zákazníků? Velmi malé množství a to je ten rozdíl na kterém můžete konkurenci předběhnout i když jen začínáte.

Volba redakčního systému pro dropshipping

Hodně lidí na začátku vyhodí pár desítek tisíc korun za řešení, které je tak automatizované a pak zjistí, že mají špatný produkt. Proto doporučuji začít na jednoduchém řešení. Třeba u kamarádky jsme zvolili řešení ve formě minieshopu, kde stačilo nahrát fotky, texty a přidat pár dortů. Objednávky fungovali tak, že jí lidé volali a posílali objednávky přes formulář, ona jen přeposílala objednávky její kamarádce cukrářce a ta pekla jeden dort za druhým. Na kamarádce bylo jen doručit dorty zákaznicím, což bez problému zvládla.

Zdroj: Food photo created by rawpixel.com – www.freepik.com

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now