Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Díky CRM dostanete řízení vztahů se zákazníky pod kontrolu

O důležitosti budování a udržování dobrých vztahů se zákazníky se v posledních letech hovoří stále častěji a zdá se, že většina podnikatelů význam customer relationship managementu neboli CRM chápe. Stabilní základna věrných klientů je pro firmu mnohonásobně přínosnější a výrazně levnější než akvizice nových. Nutno podotknout, že bezbřehé loajality nelze docílit jinak než win-win strategií. Zákazník se stane věrným pouze tehdy, když ze vztahu s prodejcem či poskytovatelem služby profituje.

Bez CRM systému klientelu neuspokojíte

Mezi hlavní pilíře zákaznicky orientovaného managementu patří komplexní interakce prostřednictvím vhodně zvolených kanálů – webových stránek, zákaznické linky, dealerů apod. Naprosto klíčové je aktivní využívání databáze klientských informací a její zpřístupnění všem kompetentním pracovníkům. Nezbytným nástrojem jejich každodenní práce se proto stává přehledný CRM systém – platforma, která umožňuje shromažďování, zpracování a používání zákaznických dat.

Díky CRM obchodník snadno identifikuje skutečné potřeby zákazníků, pochopí jejich chování i zvyklosti. Aplikace zároveň usnadňuje oboustrannou komunikaci i předávání informací mezi jednotlivými členy obchodního týmu.

Efektivnější analýzy, reporting i řízení projektů

Většina potenciálních zájemců o implementaci CRM systému vnímá platformu spíše jako marketingový nástroj, ve skutečnosti jde o významného pomocníka pro vedoucí pracovníky a projektové managery. Aplikace obvykle disponuje funkcí pro okamžitý reporting na základě nashromážděných dat (na pár kliknutí zobrazí informace o výnosnosti a ziskovosti projektů apod.) a současně ji lze využívat také jako software pro řízení projektů.

Výhody práce s CRM systémem si můžete vyzkoušet zcela zdarma. Stáhněte si free nebo časové omezenou plnou verzi českého eWay-CRM, který si vysloužil vynikající hodnocení v žebříčku renomovaného zahraničního serveru Capterra a udělejte si vlastní názor.

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now