Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Start podnikání v době pandemie? 4 obory, ve kterých se momentálně můžete angažovat

Start podnikání v době pandemie? 4 obory, ve kterých se momentálně můžete angažovat

Na první pohled to s ekonomikou nevypadá dobře. Celosvětová pandemie koronaviru ochromila mnohé obory a poslala nespočet firem ke dnu. Některé společnosti musely zareagovat restrukturalizací, home office zažívá zlaté časy a podnikatelské prostředí se diametrálně změnilo i v jiných ohledech. A pak jsou zde lidé, kteří současnou situaci vnímají jako neopakovatelnou příležitost k zaručenému výdělku. Možná vás některý z následujících tipů inspiruje natolik, že kvůli němu pověsíte aktuální profesi na hřebík.

1. Online výuka

Koronavirus touhu po vzdělávání nezabil. Naopak se zdá, že spousta lidí nyní po informacích doslova lační. Pokud excelujete v některé z žádaných oblastí – například v cizím jazyce, marketingu nebo jiném perspektivním oboru – pusťte se do pořádání online kurzů. Vzdělávání z pohodlí domova patří k nejrychleji rostoucím profesím, a právě nyní je ideální čas začít.

2. Jazykové služby

Ovládáte mistrně češtinu, nebo ještě lépe – cizí jazyk? Nechcete-li zabřednout v online výuce, nabízejte své lingvistické znalosti firmám, které hledají tvůrce obsahu. V posledních měsících na internetu vzniká ohromné množství projektů a lidé s kvalitní jazykovou výbavou se na trhu práce rozhodně neztratí. Můžete psát obecnější či odborné texty, překládat, lokalizovat apod.

3. Finanční poradenství

Máte pocit, že své finance kočírujete lépe než ostatní? Pak byste se mohli cítit jako ryba ve vodě v oblasti finančního poradenství. O obor je v posledních letech zájem a v poslední době mají poradci opravdu napilno – obrací se na ně jednotlivci i firmy, kteří se kvůli krizi dostali do existenčních problémů.

4. Virtuální asistence

V souvislosti s virtuální asistentkou si většina lidí představí někoho, kdo vyřizuje telefonáty, plánuje schůzky a vůbec pomáhá s organizováním života svého klienta. Jenomže to je teprve začátek – po virtuálních asistentech se nyní mnohdy vyžaduje daleko více; například základní údržba webových stránek, publikování příspěvků na sociálních sítích, přepis mluveného slova a další činnosti. V každém případě je po takových službách velká poptávka.

Článek jsme připravili ve spolupráci s magazínem o podnikání bway.cz.

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now