Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wild & Coco, aneb kokosový byznys

Každý z nás nejspíš někdy ochutnal nějaký produkt z kokosu. Jedná se o chutné a zdravé ovoce, z nějž se využívá nejen dužnina, ale také voda. Toto exotické ovoce má skvělé očišťující účinky, které si na vlastní kůži vyzkoušel Filip Říha během svého pobytu v Thajsku. Tam byl účastníkem vážné dopravní nehody, po níž odmítl operaci v místní nemocnici a vydal se cestou alternativní.

Na vlastní kůži si tak vyzkoušel kokosový detox, který dokázal zdánlivě nemožné. Absolvoval kokosový půst, díky kterému vyléčil své tělo zevnitř, zbavil ho škodlivin a bakterií. Velice rychle se tak zotavil, a to bez nutnosti lékařského ošetření v thajské nemocnici. A to ho natolik uchvátilo, že se rozhodl začít s kokosovými produkty podnikat.

A jaké byly začátky Filipa Říhy? Nejprve začal do České republiky dovážet mladé kokosy ze Srí Lanky, jenž také pod stejným názvem „Mladý kokos“ prodával. Jelikož se mu začalo dařit, svoje portfolio postupně rozšiřoval, a nakonec se také rozhodl pro změnu v názvu. Vznikla tak značka Wild&Coco nabízející kokosové produkty v prémiové kvalitě. Mezi tyto produkty patří například kokosová voda, mléko, mouka, jogurt, kefír a nejrůznější druhy pomazánek. V nabídce nechybí ani nejrůznější balíčky, například kokosový detox nebo jogurtový balíček. Na kvalitě dovážených kokosů, které odebírá od jednoho dodavatele z Thajska, si velmi zakládá.

Produkty jsou dostupné přes e-shop, na různých akcích nebo ve vybraných prodejnách se zdravou výživou.

A jak se firmě v současné době daří? Firma Wild&Coco čítá momentálně více než tisícovku pravidelných zákazníků, kteří se rádi vracejí. Firma také expandovala do zahraničí, konkrétně do Německa.

A jak je tomu s konkurencí? Firma Wild&Coco zatím nemá v Evropě konkurenci, protože dle slov Filipa Říhy neexistuje žádná evropská firma s tak rozsáhlou nabídkou kokosových produktů.

Zdroj: Photo by Irene Kredenets on Unsplash

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now