Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Výroba bio kosmetiky – Přírodní kosmetika Velehrad

Mnohdy už od malička člověk tíhne k něčemu, k čemu se pak v dospělosti začne věnovat naplno. V případě paní Pavlíny Pelikánové a její lásky k přírodě to bylo obdobné. Už od malička měla ráda rozkvetlé louky a sbírání bylinek.

V době, kdy se jí narodil syn, začala řešit, jakou kosmetiku pro něj bude používat. Nechtěla žádnou chemii a běžně dostupné produkty nebyly svým složením podle jejích představ. A právě v té době vznikl nápad na výrobu vlastních domácích krémů a dalších výrobků. Postupem času vyzkoušeli tuto kosmetiku i rodinní příslušníci a známí, kteří s ní byli velmi spokojeni a ponoukali paní Pavlínu k tomu, aby své produkty zkusila prodávat.

I když se paní Pelikánové nápad zalíbil a začala zjišťovat všechno potřebné, byla tak trochu na vážkách. Přece jen začít prodávat vlastní kosmetiku není tak jednoduché. Musí splňovat určité normy. Nenechala se ovšem odradit a vznikla značka „Přírodní kosmetika Velehrad“. Velehrad právě pro to, že se v okolí nachází krásná příroda, ideální ke sběru nejrůznějších druhů bylinek.

A jak vše probíhá od samotného prvopočátku? S příchodem jara se paní Pavlína pouští do sběru bylinek, což je poměrně časově náročné a člověk se tak musí obrnit notnou dávkou trpělivosti. Ale oblast Chřibů, kde byliny sbírá, je ideálním místem, roste tu totiž většina druhů, které se dají použít do kosmetiky. Bylinky následně usuší a maceruje v olivovém oleji dováženém z Řecka. Jak sama říká, všechny kroky musí mít řád a režim se musí dodržovat.

Při výrobě sází na čerstvost, a proto volí raději menší objem. V současné době čítá portfolio 9 druhů mastí, 6 mýdel a 3 krémy. Produkty získaly ochrannou známku „Tradiční výrobek ze Slovácka“.

A co je důležité pro úspěch a prodejnost? Paní Pavlína nedá dopustit na kontakt a přímou komunikaci se zákazníky, a proto vyráží na nejrůznější trhy a jarmarky, kde své produkty prodává. Do budoucna by se ráda změřila také na výrobu balzámů na rty, po kterém je čím dál větší poptávka.

Zdroj: Foto: facebook.com/PrirodnikosmetikaVelehrad

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now