Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sociální sítě jako reklamní nástroj v podnikání. Proč jsou dnes tak důležité?

Sociální sítě jako reklamní nástroj v podnikání. Proč jsou dnes tak důležité?

Na sociálních sítích se den ode dne pohybuje stále více lidí a tráví na nich stále více času. Jedná se tedy o naprosto ideální nástroj pro umístění úspěšné reklamy, která se dostane přesně k vaší cílové skupině.

Vlastní stránka nebo účet

Zřídit si účet na jakékoliv sociální síti je velice jednoduché. Stačí vám k tomu většinou jen e-mail, heslo a pár osobních údajů. Při tvorbě účtu se zamyslete hlavně nad jeho názvem. Pokud má prezentovat vaši práci, volte stejné jméno jako má vaše firma. Zamyslete se také nad tím, jaký průměrný věk má vaše cílová skupina. Je to velice důležité, protože každou sociální síť u nás v České republice využívá jiná generace. Zatímco na Facebooku jsou aktivní spíš starší lidé, na Instagramu se můžete zaměřit na ty mladší přibližně do 30 let. Pokud chcete oslovit děti v brzkém pubertálním věku, naučte se s TikTokem.

Jak se vrýt do povědomí a získat sledující?

První, co na sociálních sítích každého zaujme, jsou hezké a poutavé fotografie. Ty jsou tedy základem. Jestliže prezentujete své zboží a nejste zrovna fotograf, raději si nějakého zaplaťte. Tato investice se vám určitě vrátí. Neméně důležité jsou také popisky nebo příspěvky. Měly by být samozřejmě bez pravopisných chyb, které působí neprofesionálně a budí pocit nedůvěry. Odborníci se shodují, že používání emotikon v textu zvyšuje jeho atraktivitu a přitáhne čtenáře spíše než text bez nich. Neméně důležité jsou hashtagy, zejména pak na Instagramu. Jedná se o jakási hesla, podle kterých se dají příspěvky vyhledávat a zobrazují se lidem, kteří vyhledávají příspěvky na podobná témata. Dobře zvolené hashtagy můžou přivést spousty sledujících. Sledující je však nutné získávat i jinak. Facebook nabízí například službu, kdy každému návštěvníkovi stránky zašle upozornění, že jej zvete ke sledování vašeho účtu. Na Instagramu jsou pak sledující stěžejní. Dokonce existují firmy, u kterých si followery můžete zakoupit.

Jak na reklamu na sociálních sítích

S reklamou na sociálních sítích tedy určitě nešlápnete vedle. Mnohé z nich nabízejí naprosto jednoduchý postup. Vyberete si, jak dlouho chcete, aby byl váš příspěvek vidět a kolik lidí by měl oslovit. Podle toho se pak odvíjí cena. Po zaplacení se vaše reklama dostane na obrazovky počítačů a smartphonů vašich potencionálních zákazníků. Oblíbeným způsobem reklamy jsou také různé soutěže. Pokud nabízíte zajímavé zboží, zkuste o něj uspořádat soutěž. V pravidlech si stanovte, že například každý soutěžící musí označit 3 své přátele. Tento způsob přivede na váš profil mnoho nových lidí nenásilnou formou. Vůbec nejpopulárnějším způsobem reklamy přes sociální sítě se stala spolupráce s influencery. Té již dnes využívají velké firmy, protože reklama se dostane opravdu k velkému počtu sledujících.

Zajímá Vás co se děje aktuálně v ČR? Přejděte na Noviny.

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now