Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Proč mít webovou stránku?

Ve spolupráci s projektem DigitalStrategy.cz Vám čas od času přineseme článek na téma webové stránky. Námět článku mě napadl, když mi klient argumentoval, že v minulosti webovou stránku měl a že mu nic nepřinášela. A tudíž o novou nemá zájem. Domnívám se, že u velkého počtu webových stránek tomu opravdu tak je, že webová stránka je k ničemu a nepřináší nic. Ale pak jsou tady firmy, kterým webové stránky přináší nové zákazníky a informují stávající o novinkách a změnách. A u těchto firem takový web smysl má. A proto si řekneme, co by měla webová stránka firmám přinášet.

Viditelnost a dostupnost
Jsme lidé a každý z nás potřebuje spánek a tudíž živnostník, který pracuje sám za sebe nemůže fungovat 24/7, ale webová stránka je viditelná 24 hodin, 7 dní v týdnu. Pokud Vás potencionální klient najde, má šanci si o Vás přečíst informace. Může nahlédnout do Vašich referencí. Zjistí s kým spolupracujete. Jaké máte ceny. A spoustu dalších věcí, které o člověku, který na internetu není nezjistí.

Reputace a důvěryhodnost
Díky tomu, že si o Vás zjistil potenciální klient informace, zvýšila se Vaše reputace. A teď si představte, že během čtení o Vaší firmě je přesměrován na různé magazíny, kde o Vás redaktoři píšou. Zvedá to Vaši reputaci a důvěryhodnost. Díky tomu porážíte v boji o zákazníka konkurenci, která webové stránky nemá, aniž byste se zákazníkem přímo komunikovali.

Marketing a propagace
Vždycky všem klientům říkám, začněme historicky. Nejdříve byly webové stránky, pak přišly různé katalogy, vyhledávače, srovnávače, sociální sítě, slevové portály, magazíny atd.. Ale všechno to začalo tím, že tady byla nějaká webová stránka a pak až další služby, které internet přinesl. Tyto služby měly za úkol webovým stránkám pomoci získat konkurenční výhodu. Pokud mám potenciálního klienta, který webovou stránku odmítá a řekne, mám spoustu svých kšeftů od svých známých a nepotřebuji další. Tak ho nepřesvědčuji, protože raději si udělám klienta z jeho konkurenta, protože znám jeho slabinu. A tu využiji pro vyšší zisk mého klienta, protože udělám webové stránky, spustím reklamní kampaně a využiji možnosti, které jsou webovým stránkám nabízeny. Následně začnou chodit poptávky a už záleží na mém klientovi, zda si z poptávek udělá zakázky a ty si nechá, či je přeprodá.

Dosah na nové zákazníky
Webová stránka je přístupná všem, ale pokud máte profil na sociálních sítích, tak třeba můj děda, který potřebuje udělat novou elektřinu Vás nenajde. Protože zkrátka Facebook a ani Instagram nemá. Ale pokud máte webovou stránku, která je vidět na regionálních webech, má reklamu v místních médiích a ve vyhledávači je na předních pozicích, tak mého dědu zacílí a zacílíte i další lidi, kteří Vás hledají a proto je vhodné webovou stránku mít.

Prezentování produktů a služeb
Na Vašich webových stránkách můžete zákazníkům ukázat Vaše produkty, případně služby. Usnadníte jim jejich rozhodování, protože na Vaší webové stránce má Vaše slovo váhu. A zákazník Vás považuje za odborníka a proto nemám rád, když mám klienty, kteří mají skvělé služby, ale prezentují to jen jako např. klimatizace, tepelná čerpadla, vzduchotechnické systémy apod., s tím, že se zákazník ozve. Návštěvník takového webu musí takovou firmu oslovit a začít zjišťovat informace, které už dávno mohl mít. Nebylo by lepší jít na web, kde budou např. klimatizace, které když rozkliknu, tak uvidím různé varianty na základě rozměrů místností. A teď pozor, můj klient má zkušenosti s klimatizacemi, tak ještě napíše na každou jednotku svůj názor. Např. vyšší hlučnost, šílený žrout elektrického proudu apod… Pro mě jako potenciálního klienta by to mělo přínos a k tomu přece ten web je.

Efektivní náklady
V porovnání s tradičními formami reklamy může mít webová stránka nižší náklady na údržbu a širší dosah publika. Vezměte si, že si koupíte ve městě reklamní plochu u silnice na rok. Měsíčně kolem této reklamní plochy projedou tisíce lidí, ale Vás každý měsíc stojí 5000 CZK. Ale přitom jezdí tady jen místní, přitom za rok tato reklamní plocha stála 60 000 CZK. Teď si vezměte, že máte udělaný web do 10 000 CZK a každý měsíc dáváte do marketingu 2000 CZK. Ale vy neoslovujete pořád jednu část publika, vy oslovujete každý měsíc nové publikum a proto musíte mít lepší efektivitu reklamy.

Analytika a zpětná vazba
S pomocí analytických nástrojů můžete sledovat návštěvnost Vašich webových stránek. Chování uživatelů a získávat užitečné informace pro optimalizaci obsahu.

Věřím tomu, že člověk, který to myslí s podnikáním vážně má mít webovou stránku, která má za cíl: generovat nové zakázky, zvyšovat důvěryhodnost a usnadňovat komunikaci s klienty.

Doufám, že jsem vám poskytl užitečné informace a podněty pro posílení Vašeho podnikání. Pokud máte nějaké otázky nebo mi chcete sdělit své myšlenky, neváhejte mě kontaktovat na novak@euroesa.com.

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now