Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pražírna a kavárna v Praze – jak se plnil sen

Ti, co se rozhodnou začít s podnikáním, mnohdy se inspirují v zahraničí. Tam našli inspiraci i Adéla a Lukáš Zugarovi, kteří se rozhodli pro podnikání v oblasti gastronomie. Okouzlila je totiž čerstvě pražená voňavá výběrová káva.

Na svých cestách po Číně Lukáše inspirovala výtečná výběrová káva, na kterou narazil v místní kavárně. Učarovala ho tam nejen káva samotná, ale už její způsob přípravy, který probíhal hned několika různými způsoby. A na chuť také přišel kávě bez mléka a cukru.

Po příjezdu domů začaly první experimenty s kávou a pořízení vlastní mini pražírny.

Samotné podnikání jim nebylo tak úplně cizí, protože mají oba vystudovaný obor Mezinárodní obchod s vedlejším zaměřením na malé a střední podnikání. A jelikož je přitahovala právě oblast gastronomie, vsadili na kávu.

V roce 2014 si otevřeli svoji vlastní pražírnu s kavárnou Dos Mundos v Praze a od té doby ušli velký kus cesty. Provozují i vlastní e-shop.

Po čase vznikla také spolupráce s kávovou farmou. Následovalo otevření další provozovny v Praze. Mimo to se jim naskytla skvělá možnost v podobě prostorů pro vlastní pekárnu, kde pečou dorty. Začali také organizovat kurzy, protože viděli stoupající zájem Čechů o poznávání trendů v oblasti kávy.

V začátcích podnikání byli jedni z mála, kdo pražili výběrovou kávu. V dnešní době už je konkurence bohužel o poznání větší, a proto je potřeba neustále pracovat na různých vylepšeních. Neusínají tedy na vavřínech a svůj volný čas věnují studování, vzdělávání, ochutnávkám a sledování nejnovějších trendů v oblasti kávy.

A jejich výhledy do budoucna? Chtěli by investovat do rekonstrukce, případně do větších prostor. Mají v plánu rozšíření pražírny s kavárnou a její následné neustálé vylepšování a samozřejmě také inspirování se v zahraničí a sledování nejnovějších trendů v oblasti kávy.

Zdroj: Fotografie – dos-mundos.cz

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now