Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Neobyčejné trenýrky – ELKA Underwear

V době, kdy jeho vrstevníci randili, případně pařili hry na počítači, Jakub Kofroň ve svých 16ti letech rozjel podnikání. V podstatě se rozhodl jít ve šlépějích své maminky. A jak to všechno začalo?

Jakubova maminka je pánskou Krejčovou a zjistila, že v obchodech je nedostatek pěkného spodního prádla pro muže. Neváhala, zakoupila látku a ušila trenýrky. A pro Jakuba Kofroně tak byl podnikatelský záměr na světě.

Oslovil kamarády, dali hlavy do hromady a začal rozjezd nové značky ELKA Underwear. Ovšem tak jednoduché to nebylo. Než se ze snu stala realita do doby, než se byznys začal pomalu ale jistě rozjíždět, uplynulo v podstatě 10 let.

Důležitá byla reklama a propagace nově vzniklé značky. Rozhodli se tedy i pro založení vlastní marketingové agentury, která jim v tomto ohledu velmi pomohla. Ukázalo se, že založení vlastní agentury pro reklamu a propagaci bylo skvělým rozhodnutím.

K rozjezdu byznysu pomohlo Jakubovi také to, že v té době byl ještě studentem. Zabil tak dvě mouchy jednou ranou a svůj podnikatelský záměr se rozhodl přenést i na půdu školy. Aplikoval ho do školního projektu a dostalo se mu tak možnosti setkat se se zástupci několika firem podobného zaměření, což Jakubovi velmi pomohlo v rozjezdu. K posunu také přispělo studium na zahraniční stáži, kde nabyl nové znalosti v oblasti marketingu.

Začátky podnikání se odehrávaly v malé dílničce, která však postupem času přestala postačovat a bylo tak na čase přesunout se do větších prostor.

V roce 2013 se ELKA Underwear stalo opravdovou realitou a firmou se vším všudy.

V současné době se firma rozvíjí a posouvá dále i díky fenoménu sociálních sítí. Prodej zatím stále probíhá pouze online přes e-shop, protože dle slov Jakuba Kofroně zatím kamenná prodejna není důležitá.

A vyhlídky do budoucna? Snem Jakuba je z ELKA Underwear udělat světoznámou značku.

Zdroj: Fotografie – Elka-underwear.cz

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now