Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Plánujete pořízení bytu jako investici, ale nejste si jistí, zda se stále vyplatí?

Plánujete pořízení bytu jako investici, ale nejste si jistí, zda se stále vyplatí?

Ceny nájmů stoupají, a i když většina Čechů touží po vlastním bydlení, zdaleka ne každý si ho nakonec pořídí. Pokud však patříte k lidem, kterým finanční situace pořízení bytu umožňuje, a pohráváte si s myšlenkou na zajímavou investici, příliš dlouho neváhejte. Současná situace v oblasti realit je kvůli pandemii koronaviru velmi nejistá a v následujících měsících by mohly nemovitosti klesat. Ovšem pouze do jara, kdy odborníci čekají opačný vývoj. Česko se zřejmě prudkému zdražení nevyhne, a právě proto je vhodný okamžik na investování právě teď.

Konzervativní investice s atraktivním výnosem

Nechat peníze „ležet“ na běžném spořicím účtu je s ohledem na inflaci nemyslitelné. Možností, jak peníze investovat, se sice nabízí poměrně dost, ale nemovitosti se nyní opět ukazují jako nejzajímavější volba. Takové nové byty na Praze 3 jsou oproti např. akciím nebo dluhopisům hmatatelné, a právě proto k nim chováme odlišný vztah. Považujeme je za nejstabilnější produkt, a byť jde o konzervativní investiční nástroj, z dlouhodobého hlediska přináší efektivní výnos.

Realitní experti vyzdvihují fakt, že jsou nemovitosti tzv. protiinflační. Jejich hodnota vždy inflaci porazila a v případě dobře zvolené lokality lze počítat s výrazným zhodnocením. Zdaleka nejrychlejší návratnost slibují bytové jednotky ve větších městech. Ceny nových bytů v Praze sice nepatří k nejnižším, ale panuje po nich silná poptávka.


Pořídit si moderní byt v rámci nového projektu Byty u parku je rozumnou investicí.

Co si ohlídat, aby měla koupě investičního bytu smysl?

Aby se investice vyplatila, měl by si investor kromě stavu nemovitosti jako takové ohlídat především občanskou vybavenost a dopravní dostupnost lokality, ve které se byt nachází. Jako rozumná volba se momentálně jeví například projekt Byty u parku. Volba dispozic jde ruku v ruce s různými skupinami nájemníků. Zatímco o jednopokojové byty jeví zájem singles, studenti a méně nároční senioři, 2+1 a 3+1 si pronajímají především páry, rodiny a větší skupiny studentů.

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now