Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Z identity managementu těží celá firma – od vedení až po koncové uživatele

Z identity managementu těží celá firma – od vedení až po koncové uživatele

Ve firmách, kde se střídají zaměstnanci jako na běžícím pásu, panuje zvýšené riziko úniku důležitých informací. Důvodem je fakt, že spousta firem podceňuje bezpečnost informační infrastruktury a ponechává bývalým pracovníkům aktivní účty k aplikacím. Potenciální hrozbu přitom není těžké zcela eliminovat – problematikou se zabývá identity management neboli centralizovaná správa identit. Pomocí aplikace (identity managera) lze uvolnit ruce zaneprázdněným IT administrátorům a automatizovat rutinní procesy.

Co by měla firma udělat po propuštění zaměstnance?

Když zaměstnanec naposledy projde vrátnici firmy, měl by před svým odchodem vrátit všechny věci, které mu dal zaměstnavatel k dispozici. Samozřejmostí je okamžitá deaktivace čipové karty, a pokud dotyčný nevrátí klíče, je nutná výměna zámků. Souběžně s tím musí IT administrátor smazat všechny přístupy do systémů, které propuštěný zaměstnanec využíval. A také změnit hesla. V případě většího počtu aplikací je bohužel pravděpodobné, že se na některý přístup zapomene. Navíc touto operativou se ztrácí drahocenný čas, jenž by se mohl věnovat prioritním úkolům.

V čem organizaci pomáhá identity management?

Díky využití identity managera získá správce systémů perfektní přehled o přístupech. Procesní nástroj komunikuje se spárovanými systémy a umožňuje administrátorovi řízené zakládání a mazání účtů – v případě potřeby lze kdykoliv smazat, omezit i navýšit práva, která se váží k určité identitě. Vedení zase ocení snadný audit a reporting. A co se týče koncových uživatelů, i ti mohou implementací identity managera jedině získat. Umožňuje jim například reset hesla z jediného místa nebo zažádání o přístupy bez nutnosti kontaktování IT helpdesku.

Pokud vás výhody identity managementu zaujaly, přečtěte si více na stránkách odborníků z bcvsolutions.eu, pro které je správa identit každodenním chlebem více než 11 let. V rámci IdM nabízí klientům efektivní řešení – implementaci identity managera s příjemným GUI rozhraním – CzechIdM.

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now