Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Od IT k pečení chleba

Změna je život. A to si po 25 letech strávených v oboru IT technologií řekl i Lubomír Kobéda. Své povolání se po tolika letech strávených v jednom oboru rozhodl změnit, a nakonec se stal pekařem.

Příběh o voňavém, křupavém a čerstvě upečeném chlebu započal již v roce 2012, kdy Lubomír Kobéda dostal domácí pekárnu a zatoužil tak po chutném a voňavém chlebu. Zprvu mu nešlo pečení přesně podle jeho představ, ale postupem času začal sbírat znalosti i zkušenosti a pečení kváskového chleba se mu začalo dařit.

Zároveň také pro sebe v té době hledal nějaký výukový kurz, na kterém by se mohl v oblasti pečení ještě více zdokonalit. Žádný vhodný ale nenašel a paradoxně se nakonec on sám stal lektorem a začal ostatní vyučovat, jak péct kváskový chléb. A tyto kurzy jsou stále populární.

V roce 2019 si pak založil svoji vlastní firmu pod názvem KváseCZECH. Potřeboval ale získat nějaké ty potřebné kontakty, přihlásil se tedy do programu ČSOB „Start it“, absolvoval nějaké ty workshopy a konzultace. To ho posunulo zase o něco dále, už věděl, co a jak a mohl tak naplno rozjet své podnikání v oblasti pečení kváskového chleba.

Výrobní postupy se mu dokonce podařilo doladit tak, že mohl zprovoznit i e-shop a začít tak zákazníkům posílat „kváskové balíčky“.

Projekt Lubomíra Kébédy začal velmi brzy sklízet ovoce. Koronavirová krize mu jako jednomu z mála dopomohla k ještě větším tržbám. Začal se také více soustředit na ekologii a zavedl kompostovatelné sáčky a návod v elektronické verzi. Plánuje do budoucna rozšířit sortiment a expandovat na další trhy. Přemýšlí i o rekvalifikaci na pekaře.

Se svým projektem dokonce zvítězil v celorepublikovém kole soutěže začínajících podnikatelů „Rozjezdy T-mobile“, což ho povzbudilo v touze posouvat se neustále kupředu a investovat do různých inovací svých produktů.

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now