Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Od chemických vzorečků k módě

Není příliš snadné začít podnikat v oboru, ve kterém je velká konkurence. Ale jak se říká „risk je zisk“ a to se vyplatilo i paní Petře Dresslerové. Ta se po hlavě vrhla do podnikání v oblasti módy. A jak to všechno začalo?

Petra Dresslerová pracovala ve farmaceutické laboratoři. V roce 2012 ovšem pracovní povinnosti překazily potíže s kolenem a následovala dlouhá rekonvalescence. Začala proto přemýšlet o způsobech, jakými by si mohla ukrátit dlouhou chvíli. Na popud kamarádky se tak pustila do háčkování. Její první výtvor – háčkovaná čepice vznikla podle návodu z Youtube. Nezůstalo jen u jednoho kousku. V té době by ji ovšem ani nenapadlo, že by se tím někdy mohla živit. Pracovala totiž ve farmaceutickém oboru jako analytička, kde byla spokojená.

A jak to mnohdy u žen bývá, do podnikání se pustí v době mateřské dovolené. Stejně tomu tak bylo i v tomto případě. Zprvu své zboží začala prodávat na Fleru pod značkou IceDress. V roce 2014 paní Dresslerová otěhotněla, a protože měla rizikové těhotenství a opět potřebovala vyplnit volný čas, aby se nenudila. A tak se rozhodla pro podnikání v oblasti módy. Již během těhotenství se začaly objevovat první objednávky.

Kvůli zvyšující se poptávce a porodu syna už na všechno sama nestačila, a tak se pracovní tým rozšířil o švadleny. Později došlo i k otevření vlastní dílny v Milovicích. Velkým posunem v podnikání pak bylo šití sportovních čelenek. S tímto nápadem přišla Petra Dresslerová v době, kdy sama sportovala a takových čelenek byl na trhu nedostatek.

Firma IceDress se postupně rozrůstala. V současné době zahrnuje sortiment kromě čepic také další oblečení jako například šaty, mikiny, cardigany, kraťasy a další kousky pro dospělé i děti. Samozřejmě zde vyberete i dárek pro roční dítě k narozeninám, svátku i Vánocům, což přinese radost nejen dětem, ale i vám. Hnacím motorem je pak pro firmu konkurence, takže se snaží o neustálé inovace a přinášení nových nápadů.

Zdroj: Fotografie – Facebook

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now