Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Matcha tea – Cesta k bohatství

Čaj – kdo by neznal tento chutný nápoj, který existuje hned v několika podobách a chutích. Začít podnikat v této oblasti ovšem není nic snadného, protože v dnešní době už na čaje narazíte téměř všude, na každém rohu.

Panu Petrovi Patočkovi se to ale podařilo. Cesta k jeho podnikatelskému úspěchu ale nebyla procházkou růžovou zahradou. Nejprve pan Petr zkoušel obchodovat s kvetoucími čaji, což se mu ale bohužel nedařilo. Po pěti letech podnikání přišel místo úspěchu pád, a tak se v roce 2012 rozhodl pro změnu. Začal podnikat s čaji, které v té době v Česku nikdo neznal, konkrétně s Matcha tea. Jedná se o speciální čaj, který byl do té doby známý jen v Japonsku.

A protože lidem v poslední době čím dál více záleží na tom, jak se stravují a co pijí, jde Matcha tea, který oplývá zdravotními benefity, dobře na odbyt.

Prvotní investice do Matcha tea byla 150 tisíc. O čtyři roky později se dostala firma na obrat 25 milionů. Do té doby totiž v Česku neexistovala firma, která by mohla panu Patočkovi konkurovat. Teprve po pěti letech od začátků podnikání se začaly objevovat první konkurenční firmy. Kromě zdravé konkurence to ovšem také byly firmy prodávající různé levnější napodobeniny tohoto čaje. Matcha tea je ovšem jeden jediný japonský originál, a právě díky ověřené kvalitě je tak populární. Později také firma kromě Matcha tea začala prodávat čaj Rooibos.

Čaje z Japonska si nechávají zasílat letecky ve velkých pytlích a následně si už sypané směsi čajů balí sami do dvougramových sáčků. Své produkty předně distribuují do různých prodejen zdravé výživy, ale zabývají se také přímým prodejem, který tvoří přibližně 15%.

Pan Petr Patočka sklízí úspěchy nejen co do tržeb a oblíbenosti Matcha tea a Rooibosu, ale také se hrdě pyšní tím, že se právě jeho Matcha tea stal třikrát po sobě Produktem roku.

Zdroj: Fotografie – facebook.com/pg/MatchaTea.cz

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now