Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jan Šípek – zvířecí krematorium

Dnes jsme pro vás připravili rozhovor s Janem Šípkem, který poskytuje služby související s pohřebnictvím. Jeho podnikání je ale poněkud specifické. Zaměřil se totiž především na domácí mazlíčky. Díky němu se lidé mohou se svými čtyřnohými miláčky důstojně rozloučit.

Jaká byla tvoje cesta k podnikání?

Studoval jsem gymnázium a potom technickou fakultu ČZU, obor silniční a městská automobilová doprava. Pro podnikání jsme se s mým kamarádem a kolegou rozhodli hned po škole, kdy jsme si při zaměstnání založili firmu a začali. Oba nás to táhlo tímto směrem, nechtěli jsme být do konce života zaměstnanci.

Náš prvotní projekt byl první eshop s pohřebními urnami v ČR, který jsme spustili v roce 2009. A přes nabídku produktů pro lidské pohřebnictví jsme se dostali k pohřebnictví zvířecímu. V roce 2015 jsme pak otevřeli zvířecí krematorium v Praze.

Popiš prosím předmět činnosti

Naše firma se jmenuje Šimon & Šípek s.r.o. a provozujeme zmiňovaný eshop s urnami www.Weburny.cz, dále jsme českým distributorem a partnerem švýcarské společnosti Algordanza, která vytváří památeční diamanty z vlasů a popela lidí, či ze srsti zvířat. V neposlední řadě provozujeme krematorium pro domácí mazlíčky v Praze, www.KrematoriumZviratPraha.cz a pohřební službu pro zvířátka v Plzni, www.KremaceZviratPlzen.cz.

Hlavní naší náplní je tak poskytování služeb ve zvířecím pohřebnictví. Zajišťujeme komplexní služby pro chovatele pejsků, kočiček a dalších zvířátek, když nastane moment, kdy je jejich domácí mazlíček navždy opustí.

Jaké služby navíc poskytujete klientům?

Jedná se opravdu o celou řadu služeb, které pokrývají celý náš obor. Jsme schopni zajistit euthanasii zvířátka v domácím prostředí, poté jeho transport k nám do krematoria a dále pak jeho zpopelnění. Klient se může přijít k nám se svým zvířátkem rozloučit do obřadní síně, máme širokou nabídku uren a dalších památečních předmětů, jako jsou např. šperky, kam lze vsypat trochu popela a mít tak památku na své zvířátko stále při sobě, otisky tlapiček, květiny, nebo třeba již zmíněné památeční diamanty, které jsou opravdu unikátní formou, jak uchovat památku na své milované zvířátko.

Co vám nejvíc vydělává, o co je největší zájem

Největší zájem je o zpopelnění zvířátek a to je nyní i hlavní činnost, kterou provozujeme. Co se týká produktů, tam se poté jedná o pohřební urny.

Dopadla na tebe krize kvůli koronaviru?

I my jsme pocítili pandemii. Naše zařízení, protože se zabývá pohřebnictvím, zůstalo otevřené, ale museli jsme upravit provoz a vše probíhalo ve velmi ztížených podmínkách. I klientů bylo v době vrcholu koronakrize méně.

Co bys doporučil začínajícím podnikatelům?

Určitě vydržet. Člověk nikdy nenajde zcela unikátní a geniální nápad, se kterým by začal podnikat. Vždy se tím stejným zabývá mnoho lidí. Ale pokud svému nápadu věříte a dáte do toho vše a snažíte se vše dělat dobře, pak je opravdu nejdůležitější se v krizových chvílích nevzdat a vydržet!

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now