Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Královna marmelád – Blanka Milfaitová

Královna marmelád – Blanka Milfaitová

Stačí jen vhodný podnikatelský záměr a úspěch je zaručen. Nejinak je tomu i v oblasti gastronomie. Marmelády táhnou – ne ovšem ty ze supermarketu, ale ty poctivé, podomácku vyrobené, plné těch nejvybranějších ingrediencí, skvělé chuti a vůně. Rozdíl je zkrátka poznat hned na první ochutnání. Své o tom ví i Blanka Milfaitová, přezdívaná také jako „královna marmelád“, která se cítí ve výrobě domácích marmelád jako ryba ve vodě. Její výrobky právem získaly spoustu ocenění po celém světě. První ocenění začala získávat počátkem roku 2013. Tehdy měla její marmeláda úspěch na Worlds Marmelade Awards v Anglii. Získala také ocenění „Živnostník roku“. A tak vznikla Manufaktura Blanky Milfaitová, kterou založila společně se svým manželem.

A jak k tomuto nápadu – podnikat v oblasti výroby marmelád vlastně Blanka Milfaitová přišla?

Jednoho dne se rozhodla vyměnit stres a ruch velkoměsta za klid v šumavské přírodě, kde si nejprve otevřela vlastní kavárnu a věnovala se pečení dortů. Pro provoz své kavárny ovšem nemohla sehnat kvalitní marmelády, a tak se rozhodla, že si je začne vyrábět sama. A vyplatilo se to. Její nápad ji později vynesl až do nebes.

Pouhé dva roky trvalo, než se Blanka Milfaitová propracovala k tomu, aby její marmelády začaly sbírat ocenění po celém světě. Pořídila si obytný přívěs, se kterým začala cestovat a vařit marmelády z nejrůznějších surovin, na které na svých cestách narazila.

A jak je tomu s jejím podnikáním dnes? Příběh rozhodně neskončil, ale pokračuje dál. Na začátku letošního roku společně se svým manželem otevřeli svoji prodejnu na zámku v Zalužanech, kde si můžete nakoupit ty nejlepší marmelády, kterým se nedá odolat a také další zboží v podobě sýrů, salámů, čajů, exotického koření nebo alkoholu. Nákup těch nejlepších marmelád tak můžete spojit s prohlídkou expozic zalužanského zámku.

Zdroj: Foto – Archiv B. Milfaitové

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now