Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak vznikla „Mana nebeská“?

V dnešní uspěchané době nemají lidé příliš času na to, aby si připravovali kvalitní jídla plná důležitých živin. Často pak konzumují v rychlosti něco, co je zrovna po ruce, například bagetu z automatu nebo něco podobného. V některých případech jsou zase lidé odkázáni pouze a jen na tekutou stravu, u které je nutné zajistit obsah cenných vitamínů a minerálních látek.

A právě s myšlenkou na plnohodnotné jídlo, které by bylo plné důležitých vitamínů a minerálů a ušetřilo by čas na jeho přípravu, přišel v roce 2014 Jakub Krejčík, který se inspiroval u amerického projektu Soylent. Tento nápad vznikl v období, kdy Krejčíkovi prarodiče onemocněli rakovinou a bylo tak nutné nalézt vhodnou alternativu tuhé stravy, tedy její tekutou podobu.

Vznikl tak nápad na nutričně vyvážené jídlo v prášku s názvem „Mana“, které spatřilo světlo světa v srpnu roku 2014. Občas se setkával s nepochopením a nedůvěrou lidí v plnohodnotné tekuté jídlo, ale nevzdával se, neustále na svém nápadu pracoval a drink tak postupem času vylepšoval.

Chuť tohoto drinku je neutrální a je připodobňována ovesné kaši. Obsahuje sójové bílkoviny, dále řepkový olej a olej z mikrořas, kokosový, slunečnicový a lněný olej. Produkt je tak bohatý na zdraví prospěšné omega-3 mastné kyseliny. Energii pak zajišťují oligosacharidy z kukuřice, díky kterým si Mana zachovává svou tekutou podobu. Jsou rychle stravitelné a jsou tak ideálním řešením například pro sportovce. Mana obsahuje také vlákninu, a to v podobě ovesných beta-glukanů.

Tento nápad, který přináší alternativu běžného stravování vynesl Jakuba Krejčíka během několika let vzhůru. Již 6 let tak pomocí nejrůznějších moderních technologií vyrábí a neustále zdokonaluje nutričně vyvážené jídlo v tekuté podobě. Se svým nápadem začínal v garáži, dnes zaměstnává kolem stovky lidí. V současné době se dokonce chystá expandovat do zahraničí.

Mana je ideálním řešením pro chvíle, kdy člověk nemá možnost sníst plnohodnotné jídlo nebo pro případy, kdy je z nějakého důvodu odkázán na tekutou stravu.

Zdroj: Foto – facebook.com/jacobkrejcik

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now