Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kama Fashion & Function vsází na originální a zároveň pohodlné oblečení pro celou rodinu

Kama Fashion & Function vsází na originální a zároveň pohodlné oblečení pro celou rodinu

Kama Fashion & Function je česká rodinná firma, která vyrábí velmi kvalitní oděvy pro dospělé i děti. Z původně malé domácí výroby vybudovali majitelé stabilní značku žádanou po celém světě.

Vše začalo ještě za minulého režimu, kdy se zakladatelka Mahulena Pertlová věnovala latinskoamerickému tanci. Vzhledem k tomu, že kostýmy byly tenkrát nedostatkové zboží, rozhodla se je ušít a tehdy odhalila svůj talent. V roce 1989 pečovala o své děti na mateřské dovolené a snažila se věnovat volný čas šití. Své výrobky tehdy šila doma a prodávala na trhu. Zájem o ně byl velký, a tak se rozhodla začít vyrábět pod značkou KAMA. Na pomoc si přizvala také svou sestru, nakonec se přidal i manžel a brzy se rozhodli pro půjčku na první pletací stroj a zařízení prostoru pro výrobu, mohli tak pokrýt větší množství poptávky než doposud.

V průběhu let se z této malé domácí dílničky stala silná a stabilní značka, která si zakládá na kvalitním a poctivém zpracování a nabízí širokou škálu oděvů pro celou rodinu. Díky tomu už neprodávají jen v Česku a na Slovensku, ale jejich zboží je žádané v dalších 27 státech, do kterých vyvážejí.

Paní Mahulena se svou rodinou se snaží o to, aby jejich produkty byly šetrné také k životnímu prostředí. Pletené kousky proto vyrábějí s oblíbené merino vlny, která je stoprocentně přírodní a biologicky odbouratelná. K fleecovým výrobkům používá KAMA výhradně fleece z recyklovaných PET lahví. Kromě toho se snaží zužitkovat veškerý zbytkový materiál z výroby a velmi dbají na třídění odpadu a recyklaci materiálů.

Značka KAMA momentálně dokonce podporuje a sponzoruje mladé sportovce či dobročinné organizace. Kromě toho jsou hrdými držiteli mnoha ocenění, jako je například titul “Rodinná firma roku 2013”, jehož vyhlášení má každoročně na starost Asociace mladých a středních podniků a živnostníků. V roce 2017 pak získali ocenění Czech business Superbrands 2017.

KAMA Fashion & Function je ukázkovým příkladem toho, že velké podnikání může začít zcela nečekaně a od nuly pokud to, co děláte, děláte poctivě a hlavně s láskou.

Zdroj: facebook.com/kamafashionfunction

Naše tipy:
Navštivte také české zprávy.
Eshop se sportovním vybavením, který se také zaměřuje na obnovitelné materiály Decathlon.

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now