Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Autočalounictví Rekovi – spása veteránů

Začátky podnikání nebývají mnohdy zrovna procházkou růžovou zahradou. Pokud se ovšem člověk svého snu nevzdává, vynaložené úsilí se častokrát vyplatí. O tom ví své i pan Miroslav Rek, jehož příběh, konkrétně láska k veteránům měla podobný směr.

A jak to všechno začalo? V roce 1986, kdy si pan Rek pořídil prvního veterána, rozhodl se pro jeho renovaci. Pustil se do opravy střechy a čalounění. Zprvu nebyla provedená renovace tak úplně podle jeho představ, ale stala se mu velkým koníčkem.

Po roce 1990 se pustil do podnikání v oblasti autočalounictví. Dočasným řešením byla zprvu dílna v obýváku, což samozřejmě nebylo to pravé ořechové. I garáž svou velikostí přestávala stačit. Pan Rek se tak v roce 1998 rozhodl pro postavení velké dílny u svého rodinného domu na Písecku. Sám ovšem na všechno nestačil, a tak se „Autočalounictví Rekovi“ začalo rozrůstat o další zaměstnance. Zpočátku ovšem bylo najít kvalitní řemeslníky poměrně velký problém. A o to větší problém to byl z toho důvodu, že obor autočalounictví byl na učilištích zrušen již před více než 50 lety.

Momentálně firma disponuje pracovními prostory o velikosti kolem 400 m2 a skladovacími prostory 300 m2. K tomu ještě náleží kanceláře, šatny a jídelna. Do chodu firmy se zapojují 4 lidé, na samotné výrobě pak pracuje kolem 15 pracovníků.

Garáže společnosti Autočalounictví Rek

Pan Miroslav Rek si zakládá na kvalitě a jeho láska k veteránům je na práci opravdu vidět. Snaží se plnit přání zákazníků a téměř nic pro něj není problém. Práce pro něj je i koníčkem. Se svými historickými vozidly rád pravidelně vyráží na různé akce. Nadšení a lásku k veteránům s ním sdílí i celá rodina.

Ukázková práce od společnosti Veteran-calounictvi.cz

V současné době Autočalounictví Rekovi se těší velké oblibě, a také se řadí k těm největším v Česku. Klienty ovšem mají nejen z území České republiky i ze zahraničí. Nejvzdálenější klient byl dokonce až z Aljašky.

Zdroj: Fotografie – veteran-calounictvi.cz a facebook.com/veterancalounictvi

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now