Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak vyplnit žádost o kompenzační bonus 25000 Kč pro OSVČ

Jak vyplnit žádost o kompenzační bonus 25000 Kč pro OSVČ

Filip Novák na svém Youtube kanále udělal návod, jak požádat o kompenzační bonus 25000 Kč pro OSVČ. Kompenzační bonus má souvislost s krizovým opatřením v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2. Věřím, že Vám tento článek, aspoň trošku pomůže.

Online podání přes webový formulář:

Žádost můžete podat prostřednictvím formuláře na webových stránkách https://ouc.financnisprava.cz/kompenzace/

Podání pomocí emailu

Stáhněte si PDF soubor, ten vytiskněte a podepište. Podepsanou žádost naskenujte nebo vyfoťte mobilním telefonem, tak aby byl text čitelný. Scan pak odešlete jako přílohu na email, který je uvedený na žádosti. Do předmětu uveďte: Žádost o kompenzační bonus pro OSVČ.

Velikost přílohy může být maximálně 4 MB.

  • Vyplněnou žádost v souboru PDF vytiskněte.
  • Podepište vytištěnou žádost.
  • Podepsanou žádost naskenujte na Vašem skeneru nebo mobilním telefonem podepsanou žádost vyfoťte, tak aby byl text na kopii podepsané žádosti na fotografii čitelný,
  • Soubor scan/fotografii odešlete jako přílohu na předmětný email. Správný email naleznete přímo na žádosti. Do předmětu emailu uveďte „Žádost o kompenzační bonus pro OSVČ“.
  • Mějte na paměti, že velikost souboru je omezena na 4 MB.
  • Nyní jste podali Vaši žádost.

Upozornění!

Zkontrolujte si, že Vámi zadaný email příslušného finančního úřadu je správný a souhlasí s emailem uvedeným na žádosti. Neposílejte žádosti na žádný jiný email, než je zveřejněný email územního pracoviště příslušného finančního úřadu.

Datová schránka

Pokud preferujete plně elektronickou možnost podání, tedy nechcete tisknout formulář, můžete vyplněnou žádost v souboru PDF vložit do své datové schránky a odeslat do datové schránky finančního úřadu místně příslušného ke správě Vaší daně z příjmů (kontakty zdePDF soubor).

Pokud máte uznávaný elektronický podpis, můžete také podat Vaši žádost bez nutnosti tisku. Žádost v souboru PDF nahrajte jako obecnou písemnost na Daňovém portále finanční správy (odkaz zde). Obecnou písemnost můžete podepsat svým elektronickým podpisem nebo tzv. přihlašovacími údaji datové schránky.

Osobní předání na FÚ, či poštou

Další možností je vyplněnou žádost odeslat poštou na Váš místně příslušný finanční úřad nebo jej navštívit osobně a vyplněnou žádost tam odevzdat na podatelně v úředních hodinách: Po a St 8:00 – 11:00 hodin, nebo vhodit do sběrného boxu (kontakty zde, PDF soubor). Na finančních úřadech budou připraveny sběrné boxy v hodinách od 8:00 do 17:00 hod. v pracovních dnech.

Zdroj: financnisprava.cz, ZeptejSeFilipa Photo by Annie Spratt on Unsplash

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now