Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Domácí sirupy od Sejkorky

Home made výrobky jsou čím dál více populární. A na tuto kartu vsadila i Martina Koníčková, která začala vyrábět lahodné domácí sirupy. A jak přišla k takovému nápadu? Na různé oslavy a akce připravovala nejrůznější bylinkové sirupy, a jelikož hosté nešetřili chválou, rozhodla se se svými výrobky vydat na podnikatelskou dráhu. Vše začalo v roce 2019.

Nejprve si tedy zjistila vše potřebné a pustila se do zařizování sdílené díly v Jirnech. Tam začala výroba různých druhů sirupů podle rodinné receptury. Ty jsou určeny nejen na výrobu domácích limonád „Od Sejkorky“. Musela se ovšem naučit spojit péči o dítě s prací. A tak se do tvorbě sirupů z čerstvých surovin a bez konzervantů, umělých barviv a sladidel pouštěla především během večerů a nocí. Ale právě to ji na podnikání lákalo, ta možnost skloubit podnikání s péčí o domácnost a rodinu.

Zpočátku šlo spíše jen o koníček. Paní Martnu bavilo vymýšlet nové recepty a různé kombinovat ingredience do sirupů. Rodinní příslušníci pak byli většinou testeři těchto nově vzniklých chutí.

Sirupy si pak zprvu našly odběratele mezi známými a ti se pak postupem času začali zmiňovat dalším známým. Paní Koníčková zkoušela se svými sirupy Od Sejkorky prorazit i do stravovacích zařízení, ale nesetkala se příliš s úspěchem. Nakonec se ale podařilo alespoň částečně proniknout na zahraniční trh a o sirupy od Sejkorky je tak zájem i v cizině.

A nějaké další plány a vize do budoucna? Bohužel i do její živnosti zasáhla koronavirová pandemie a nastaly tak drobné potíže. Paní Koníčková to ale nevzdává a přemýšlí o inovacích. Mimo sirupů by se chtěla věnovat výrobě marmelád s bylinkami a marmelád pro osoby s diabetem, ve kterých by cukr nahradila stévií nebo jiným sladidlem vhodným pro cukrovkáře. Toužila by i po vlastní kavárně, ale to je prozatím ve hvězdách.

Zdroj: Fotografie – facebook.com/Sirupy-od-Sejkorky-100472224736449

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now