Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

5 způsobů, jak se namotivovat

  1. Porovnávej se jen sám se sebou. Hodně lidí se snaží porovnat s ostatními, ale každý z nás v životě dostal jiné karty a je potřeba je přijmout a zahrát s nimi tu nejlepší partii. V životě vidíš, jak jiní lidé rostou. Kupují drahá auta, mají skvělého partnera, vypadají lépe a působí šťastnější. A jaký je tvůj život? Bydlíš v podnájmu. Jezdíš v ojetině. A cítíš se pod psa. Ano, tak tohle je demotivující. A proto se musíš zaměřit jen na sebe. Každý den máš skvělou příležitost, kdy můžeš sám sebe posouvat vpřed. Zeptej se sám sebe: “Co v dnešním dnu můžu udělat pro to, aby byl lepší než včera?” A udělej to!

2. Začni s něčím malým. Pokud jsi totálně vybitý a cítíš se bez nadšení. Je ideální začít s něčím malým. Stačí, když vstaneš a uklidíš si pracovní stůl, roztřídíš dokumenty, umyješ nádobí nebo si zacvičíš. Pomáhá to.

3. Vizualizuj. Vizualizace výsledků ti dodá vnitřní energii. Představ si, že všechno co chceš udělat, máš již hotové. Cítíš ten šťastný pocit, když vnímáš, že všechno je hotové na 100%. Zavři oči a představ si, že jsi dosáhl svého cíle. Je to jedna z nejoblíbenějších technik, jak se nakopnout.

Image by Arek Socha from Pixabay

4. Najdi svoje proč. Každého z nás v životě inspiruje něco jiného. Někdo je poháněn touhou po novém autě. Někdo jiný je poháněn tím, že bude mít pasivní příjmy a bude mít více času na rodinu. Když nevíš jak dále, tak si vzpomeň na své “PROČ”.

5. Citáty. Někteří lidé se jim smějí a mají je za hloupé, ale existují i lidé, které motivují. Proto je najdeš i na našem Facebooku. Cílem není, jen ti zlepšit den, ale hlavně tě posunout v dlouhodobém horizontu. A tlačit tě k cílové pásce, jak jen to bude možné.

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now