Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

DEDRA INNOVATIONS – I český MLM může být úspěšný!

Značka DEDRA je na českém trhu známá už přes 20 let. Za tu dobu přišla s mnoha inovacemi, mezi kterými byla dokonce úplná změna prodejní strategie. Pojďme se podívat kdo stojí za vznikem této české firmy a na její klikatou cestu k úspěchu.

Historie

František Černý – zdroj: dedra.cz

Firmu založil v roce 1995 František Černý. Tehdy se daly výrobky značky DEDRA běžně koupit v drogerii a patřily mezi velice oblíbené. V regálech se mezi ostatním zbožím vyjímaly hlavně svými nevšedními názvy. Určitě si pamatujete krabičku s nápisem KAMENOŽROUT, ve které se nacházel prášek pro ochranu pračky před vodním kamenem. DEDRA byla dokonce první firma v Česku, která začala nabízet tablety do myčky. S postupem času a rozmachem obchodních řetězců začali dodavatelé na DEDRU tlačit, aby snížila prodejní ceny produktů. Do podvědomí lidí se mělo dostat, že DEDRA jako česká značka bude nejlevnější na trhu. To jen brzdilo další vývoj, na který nezbývaly peníze. V roce 2005 se majitel firmy rozhodl, že už si nenechá od obchodních řetězců nic diktovat a naprosto změnil obchodní strategii. Jejich produkty zmizely z pultů drogerií a obchodů a DEDRA začala prodávat své výrobky na principu multi-level marketingu.

Jak DEDRA funguje dnes?

Dnes funguje DEDRA jako klasický MLM. Své produkty nabízejí prostřednictvím tištěných katalogů, které k zákazníkům dodávají prodejci. Tito prodejci zároveň poskytují zákazníkovi informace o produktech, doporučí vhodné výrobky a zajistí objednávky. Kromě objednávky u prodejce je možné si drogerii a další výrobky zakoupit také na webových stránkách. Dnes už DEDRA nenabízí jen kosmetiku, ale i oděvy, obuv a jiné módní doplňky, nebo kuchyňské a úklidové náčiní.

František Černý – zakladatel úspěšné společnosti

Za založením společnosti DEDRA stojí pan František Černý. Ten je hlavou firmy již více než 20 let, po které se snaží vést podnik “proti proudu”. Mezi jeho priority patří jak spokojení zákazníci, tak zaměstnanci. Kromě toho vede značku cestou udržitelnosti a snaží se, aby byly produkty i jejich obaly co nejvíce ekologické a šetrné k přírodě. Svoji firmu označuje jako “inovátora na trhu“, proto se také v názvu společnosti postupem času objevil dodatek “Innovations”. Není však nakloněn pouze ekologii, ale v rámci firmy podporuje také dětské domovy, hospice nebo záchranné stanice divokých zvířat.

Ocenění a úspěchy

DEDRA INNOVATIONS se může pyšnit množstvím ocenění. Již pětkrát po sobě bylo firmě uděleno prestižní ocenění Superbrands, a to za roky 2015 až 2019. O společnosti se ví dokonce i na titulní straně The Wall Street Journal, nebo v časopisu Fortune. To vše po pouhém týdnu od zavedení na trh. Není tedy divu, že zakladatel firmy František Černý považuje zmínky o malé české značce v takových prestižních denících za jeden z největších úspěchů. V roce 2020 získala DEDRA také ocenění Green Brand Czech Republic.

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now