Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vlivná žena českého byznysu Barbora Chuecos

Vlivná žena českého byznysu Barbora Chuecos

V roce 2000, po studiu obchodu na VŠE a marketingu v Belgii, se Barbora Chuecos rozhodla nastoupit do marketingového oddělení Mary Kay CZ. Již po třech letech od nástupu do firmy se stala generální ředitelkou pro Českou a Slovenskou republiku.

Firma Mary Kay, které Barbora Chuecos od roku 2000 šéfovala, je americká kosmetická společnost známá po celém světě. Specializuje se na prodej vlastních přípravků výhradně přes své poradce. Jejich výrobky tedy nenajdete běžně v drogeriích. Společnost založila Mary Kay Ash. Její jméno je dodnes synonymem jak v kosmetickém odvětví, tak v oboru MLM. Dnes působí celkem 3,5 milionu nezávislých prodejců Mary Kay ve 35 zemích světa.

Předtím než Barbora nastoupila do firmy Mary Kay, pracovala v marketingovém oddělení známé značky Johnson & Johnson, kde měla na starost právě kosmetiku. Tehdejší ředitelka Mary Kay pozvala Barboru na pracovní pohovor pro místo v marketingovém oddělení a ona nakonec nabídku přijala, což se později ukázalo jako výborné rozhodnutí.

Za 19 let na pozici generální ředitelky se Barbora pravidelně objevovala na žebříčcích nejvlivnějších žen českého byznysu. Ona sama je ale velice skromná a tvrdí, že v anketách se umístila jen díky hlasům svých poradkyň a zákaznic Mary Kay.

Své exotické příjmení získala od svého manžela, venezuelského hudebníka. Chvíli po svatbě se páru narodil syn Ángel, který trpí autismem. I přesto, že je Barbora špičková manažerka, a tedy pracovně vytížená žena, své rodině se snažila věnovat, jak nejvíc to jen šlo. V roce 2019 však Mary Kay opustila, aby se synovi mohla věnovat naplno.

Barbora se dnes kromě rodiny věnuje také koučinku a mentorování, charitě a působí jako moderátorka v rádiu Český rozhlas, kde moderuje pořad Noční Mikrofóra. Zůstává však ukázkovým příkladem toho, pokud žena chce, dokáže cokoliv.

Zdroj: Fotografie – facebook.com

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now