Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Splněný sen o vlastním fotoateliéru

Zachytit jedinečné kouzlo okamžiku čočkou fotoaparátu bylo pro Petru Turkovou velkou vášní. Nejraději vždycky fotila lidi, portréty, novorozence, svatby a podobné akce. Tento koníček ji natolik pohltil, že zatoužila po otevření vlastního fotoateliéru. Už od dětství ji lákala představa, že by se mohla živit něčím tvůrčím. Něčím, co by ji bavilo a naplno pohltilo.

Konkurence v této oblasti je ovšem poměrně velká. Podařilo se jí nakonec splnit si svůj velký sen a proměnit koníček v zaměstnání? Dokázala si vydobýt svoje místo na slunci a ubránit se velké konkurenci?

Všechno to začalo, když bylo Petře Turkové 20 let. Tehdy ji totiž kamarád přemluvil k tomu, aby si pořídila zrcadlovku. Výzvou pak bylo focení koncertu pro hudební server. Téhož kamaráda pak jednou fotila na procházce s přítelkyní a tehdy nastal ten zlom, kdy ji fotografování naprosto pohltilo.

Nejdůležitějším krokem k naplnění velkého snu a k tomu, aby bylo možné se focením začít živit zbývalo ukončit stávající pracovní poměr. Paní Petra tedy dala v zaměstnání výpověď a společně se svojí sestřenicí si ve Vlašimi otevřeli svůj vlastní fotoateliér pod názvem Therapietra. Paní Petra v něm má svoje místo na focení a její sestřenice zase místo pro šití, jelikož je oděvní návrhářkou. Zároveň je také místem pro konání různých akcí a setkávání lidí, takové malé komunitní centrum.

Když je příznivé počasí fotí raději venku na různých zajímavých místech. Nepohrdne ovšem ani nejrůznějšími rozmary počasí. Jak sama říká, příroda a počasí ji fascinuje a neváhá toho využít v prospěch jedinečných a zajímavých fotek. Interiér pak využívá spíše v zimních dnech.

A vyhlídky do budoucna? Sestřenice by rády svůj ateliér přemístili do jiných prostor, ideálně s velkými okny. Rozhazují proto sítě a pátrají po ideálním místě pro provozování oděvního a fotografického ateliéru Therapietra.

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now