Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Od traktorů k ovocným moštům

Tomáš Kořínek měl od roku 1990 vlastní firmu na prodej zemědělských strojů. V té také později začali pracovat i jeho dva synové. V roce 2011 pak přišli s nápadem na vyrábění 100% ovocného moštu. Chtěli si ovšem pro výrobu moštů pěstovat vlastní ovoce, a tak založili sady, ve kterých mimo jiné pěstují například hrušky, meruňky, švestky nebo rakytník. Díky tomu tak mohou zákazníci ochutnat nejrůznější variace ovocných moštů v praktickém balení, které je ideální třeba jako svačinka na výlet.

Ovocné mošty začal Tomáš Kořínek se svými dvěma syny vyrábět pod názvem „Ovocňák“, který se poměrně rychle dostal do povědomí lidí. Řídí se heslem, že nové produkty táhnou, a proto se snaží vyhovět přáním zákazníkům. Zařadili tak do nabídky svých produktů i ovocné pyré a plátky.

A jak to bylo s financováním? Na provoz své firmy nečerpali žádné dotace. Nad vodou držela Tomáše a Matěje firma jejich otce. Později se ale postavili plně na vlastní nohy a jejich podnikání začalo prosperovat.

Důležité je nenechat se odradit konkurencí. Během podnikání se jim osvědčilo brát příchod každé nové konkurence na trh jako výzvu a být flexibilní.

Portfolio nabízených produktů se snaží neustále rozšiřovat, a tak kromě již zmíněného moštu, pyré a ovocných plátků začínají vyrábět také ovocné chipsy nebo dětské přesnídávky. V poslední době zacílili více na dětské konzumenty moštů a pyré. Plastová víčka mají totiž takovou podobu, aby šla zapojovat do sebe a vznikla tak různobarevná stavebnice.

Za své produkty získali již řadu nejrůznějších ocenění, na která jsou náležitě hrdí. V současné době má firma sklady v Česku i na Slovensku, zaměstnává kolem 20ti lidí a má vybudovanou velkou síť obchodních partnerů po celé České republice. Své obchodní partnery mají také už i na Slovensku. Loňský obrat firmy činil 35 milionů korun.

Zdroj: Foto – ovocnak.cz

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now