Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dropshipping eshop Zando.cz v aukci od 1 CZK

Dropshipping eshop Zando.cz v aukci od 1 CZK

Na webtrhu jsem narazil na zajímavou aukci ohledně dropshipping eshopu Zando.cz, která začíná na vyvolávací ceně 1 CZK. Cena koupit teď je 699 000 CZK.

Eshop nabízí různé zboží zejména merch (oblečení obsahující známou osobnost) v CZ u teenagerů velmi oblíbené.

V eshopu je přes 2124 položek, které byly ručně vloženy a popsány. Vkládání zboží probíhá přes aplikaci Oberlo. Stačí na Aliexpresu najít zboží a stisknout tlačítko “přidat” a nainstalovaný plugin vloží zboží do eshopu.

Objednávání zboží probíhá přes aplikaci Oberlo – po vytvoření objednávky zákazníkem stačí pouze kliknout na “objednat” a aplikace objedná zboží a nechá ji odeslat na adresu zákazníka.

Celá platforma běží na platformě Shopify. Vkládání, editace a jakákoli úprava produktů je jednoduchá a uživatelsky příjemná. Zvládne ji každý. Administrace objednávek jest také UserFriendly.

Eshop byl spuštěn v listopadu 2019.

 • Za eshop a přidružené aplikace (sledování zásilek, onlinechat, fakturace, lepší grafika produktové stránky, fotogaleriie atd.) se platí celkem cca 100 USD měsíčně.
  Tyto aplikace nejsou pro chod eshopu podstatné pouze jej vylepšují.
 • Základní platba je 29 USD za Shopify
 • Za Oberlo 29 USD měsíčně
 • Dále se platí 2% provize ze zaplacených objednávek.
 • Celý systém je napojen přes API na českou společnoust Fakturoiod, která dělá kompletní účetníctví, a zárověn automatizuje odesílání faktur a dokladů pro zákazníky – 300Kč /měsíc za API.

Systém je postavený tak, aby byl co nejvíce automatický.

Proces objednávky:

Zákazník objedná zboží, systém automaticky pošle fakturu (v případě online platby rovnou doklad), pokud zákazník zaplatí na účet fakturoid automaticky platbu zaznamená a pošle zákazníkovi doklad. Jakmile je objednávka uhrazena, automaticky se přesune do aplikace Oberlo, kde stisknete tlačítko objednat (celý tento proces se dá také automatizovat, ale mě přišlo manuální řešení lepší) a oberlo automaticky vytvoří na aliexpressu objednávku a dodavatel odešle zboží zákazníkovi na jeho adresu. Zboží neprochází přes Vás. Po odeslání zboží se automaticky vygeneruje sledovací kód, který přijde zákazníkovi do emailu a celou objednávku může sledovat. Doba dodání z Číny se pohybuje od 15 do 60 dní – záleží na zvoleném dopravci a ceně dopravného.

Jediná starost s eshopem je marketing a zákaznický servis, který mě v tuto chvíli trvá cca 3-4 hodiny denně. ZK servis se dá ještě automatizovat, ale to už jsem nedotáhl.

Eshop využívá českou platební bránu ComGate a platbu PayPal – je možno napojit ještě na Stripe.

Eshop je napojen přes automatizovaný XML feed (poskytuje mergado 300Kč/měsíc) na Heuréku, zboží.cz, Google nákupy, Hledejceny.cz a Srovname.cz. Dále se využívá email marketing registrovaným zákazníkům (mailchimp 10 USD/měs.) a Facebook. Náklady na reklamu jsou cca 30tis/měsíc – nastavení je velmi individuální a je na každém jak ji nastaví.

Ač je v eshopu 2124 položek, tak na google nákupy se jich zobrazuje cca 25-30 tisíc, protože každá položka má několik variant barev velikostí a vzorů, proto se na nákupy exportují jednotlivé varianty. To je dobrá věc, protože se eshop zobrazuje častěji ve vyhledání.

V tuto chvíli je otevřeno 459 objednávek – zboží je na cestě k zákazníkům. Jde o objednávky z posledního měsíce, které ještě nestihlo dorazit.
Všechno zboží je řádně uhrazeno a zboží je na cestě k zákazníkům. Na toto dám písemnou garanci.
Poskytnu součinnost do doby, něž bude dodána poslední objednávka.

Eshop je dále napojen na affiliate Admitad, ze které Vám jsou ještě další provize navíc za objednání na Aliexpressu skrze Váš eshop – jsou to drobné cca 2-5% z obratu, ale zadarmo, navíc a bez práce. – Toto je jen vedlejší příjem, hlavní příjem eshopu je z rozdílu nákupní ceny na Ali a prodejní na Zando.cz. Ceny na Zando.cz si určujete Vy, jde to ručně, nebo hromadně přes plugin, který je schopen je automaticky upravovat.

K číslům (od 11.11.2019 do 22.6.2020 – 6 měsíců):

 • Celkový počet objednávek: 1826
 • Celkový příjem zaplacených objednávek: 1.155.000 Kč
 • Marže na zboží: od 30 do 400% (v průměru ze všech objednávek 51,7%)
 • Počet reklamací: 52
 • Celkový počet unikátních přístupů: 174.000
 • Returning customer rate 4,22%
 • Průměrná objednávka je 826 Kč
 • Počet položek v eshopu je 2124 – 28633 variant
 • Celkem zákazníků: 7641 – osobní údaje na zákazníky nejsou součástí prodeje z důvodů GDPR.

Upřímný důvod k prodeji je ten, že už mě to nebaví. Za 6 měsíců zákaznického servisu jsem unaven a nejsem ochoten jej dál dělat. Zároveň nechci někoho najímat, zaučovat, mít za něj zodpovědnost atd…. Je pravda, že jsem byl na všechno sám a to se na tom také mohlo podepsat. Eshop jsem chtěl vypnout, ale odvedl jsem na něm tolik práce, že mi je to líto (a nějaký prachy se vždycky hodí). Proto ho nabízím někomu, kdo je ještě čerstvý a plný síly. Na začátku tohoto měsíce jsem vypnul všechen marketing – i tak bylo do dneška 22.6 obrat 16tis. – bez koruny za reklamu – marže ze zboží je cca 50%. Traffic je dobrý a jistě se s ním ještě dá něco vymyslet.

Aukci můžete vidět na https://webtrh.cz/451581-prodam-vydelavajici-dropshipping-eshop

Zdroj: Fotka od Mediamodifier z Pixabay.com

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now