Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Od projektů přehrad k oříškovému máslu – Trinutka

Občas člověk zjistí, že jeho povolání pro něj není to pravé a udělá rozhodnutí vedoucí ke změně profese. Podobně tomu bylo také v případě Radomíra Nováka, který vystudoval VUT v Brně – konkrétně obor stavební hospodářství a mohl tak projektovat přehrady nebo jiná vodní díla. Místo toho se ale vydal úplně jinou cestou a začal podnikat s oříškovými másly.

A jak to všechno vlastně vzniklo? Před pár lety si nejprve sám zkusil vyrobit vlastní oříškové máslo. Ochutnali ho i jeho známí, a protože sklidilo úspěch, rozhodl se Radomír rozjet vlastní podnikání. Vznikla tak společnost s názvem Trinutka. S rozjezdem tohoto podnikání se pojí také úspěch v soutěži mladých podnikatelů.

A proč vlastně vznikl nápad na výrobu vlastních oříškových másel? Radomír Novák se aktivně věnuje sportu, především překážkovým závodům a je tedy nutné nějakým vhodným způsobem doplňovat při sportovních aktivitách energii. A právě ořechy jsou pro své nutriční hodnoty skvělou volbou. To mu vnuklo nápad na výrobu oříškového másla (kombinace ořechů, čokolády a kokosového másla) a tím pádem tak na zdravou svačinu během a po sportovních výkonech.

Nezůstalo ovšem jen u sladkých pomazánek, světlo světa spatřily i slané varianty. Speciální jsou také ingredience použité k výrobě oříškových másel. Třeba oříšky pochází z Argentiny, Gruzie a Kalifornie.

K rozjezdu podnikání došlo na pražském gastrofestivalu, kde se konaly ochutnávky produktů. A jak je známo, produkty zdravé výživy zažívají v poslední době obrovský boom, takže se i oříšková másla Radomíra Nováka setkala s úspěchem. Po ochutnávkách na gastrofestivalu se pomalu ale jistě začal rozjíždět provoz e-shopu a narůstal i počet objednávek. V začátcích podnik příliš nevydělával, ale ani neprodělával. Do budoucna plánuje Radomír Novák rozšíření sortimentu, aby bylo uspokojeno více potenciálních zákazníků.

Zdroj: Instagram a trinutka.cz

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now