Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Od oblečků na panenky k šití výbavy pro miminka

Když se paní Janě Bláhové narodila dcera, přišly časem logicky i první panenky. Jelikož byl ale nedostatek oblečků, zkusila jich paní Bláhová pár ušít, a to se stalo její velkou zálibou. Šila i jiné textilní hračky. Jak sama říká, dříve nedokázala ani přišít knoflík, ale nakonec ji tato vášeň naprosto pohltila.

Tento koníček měl za následek vnuknutí nápadu na podnikání v oblasti šití výbavičky pro miminka. A nutno podotknout, že jít si za svým cílem se jí o pravdu vyplatilo. Jak tomu tedy bylo v začátcích jejího podnikání? Psal se rok 2016, když paní Jana zkusila prodat pár svých výrobků na jednom z prodejních portálů, který se specializuje právě na produkty ruční výroby. A měla úspěch. Setkala se tehdy s velmi pozitivními ohlasy a její výrobky se začaly více prodávat. Tenkrát to ale brala pouze jako určitou formu přivýdělku během rodičovské dovolené.

Teprve později padlo rozhodnutí, založit si v tomto oboru živnost. Prvotní investice byly v řádu několika tisíc za pořízení nového šicího stroje. A jelikož doma už začínalo být pomalu ale jistě těsno a všude se hromadily různé druhy látek, rozhodla se paní Jana pronajmout si prostory v centru Pelhřimova, které si vybavila podle svých představ. Na zařizování padly úspory nashromážděné z předešlých prodejů.

V současné době šije především zavinovačky, deky, mantinely do postýlek, povlečení, košíky na hračky a další podobné zboží do dětských pokojíčků. Nebrání se ovšem ani atypickým výrobkům a ušije, pokud je to v jejích silách, cokoliv na přání zákazníka.

A jak je na tom paní Jana Bláhová se svým podnikáním dnes? Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Dnes se totiž paní Jana pyšní téměř deseti tisíci prodanými kousky vybavení pro miminka a nové zakázky se jen hrnou. A plány do budoucna? Přemýšlí například o tisku autorských motivů dětských motivů a dalších inovacích.

Prodejna Pelhřimov
Prodejnu můžete navštívit v Pelhřimově.

Zdroj: Fotografie – Facebook

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now