Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ne vždy to jde hladce, důležité je nevzdávat se – Footshop (e-shop s teniskami)

Ne vždy to jde hladce, důležité je nevzdávat se – Footshop (e-shop s teniskami)

Začít podnikat – to zní mnohdy jako něco samozřejmého a jednoduchého. Bohužel ne každý podnikatelský sen se okamžitě splní a když už tak ne vždy to jde hladce. Vyplatí se ale zatnout zuby a vydržet. Ne jinak tomu bylo i v případě Petra Hajdučka, který si vysnil vlastní e-shop s teniskami.

Všechno to začalo jedním klukovským snem. Petr Hajduček rád jezdil na skateboardu a k tomu bezesporu patří také moderní oblečení a obuv. A tak se zrodila myšlenka o prodeji stylových tenisek. Nejprve si svůj sen a nápad prodávat stylové tenisky hodil na papír a na toto téma tak vznikla bakalářská práce. Po její obhajobě se Petr rozhodl svůj nápad zrealizovat. Jenže to mělo háček. Neexistoval žádný počáteční kapitál ani zkušenosti s obchodováním a vlastním e-shopem. A tak představa, že se objednávky hned pohrnou zůstala pouze u myšlenky a realita byla bohužel jiná.

Petr Hajdučka tedy musel přijít s nějakým tím kreativním řešením a nápadem, jak prorazit na trh. Zrodila se myšlenka a vznikla prezentace a následně spolupráce s jedním z pražských obchodů.

Nakonec se sen stal skutečností a firmě „Footshop“ se začalo dařit. A to natolik, že Petr v současné době prodává tenisky do celé Evropy. Momentálně také existuje hned několik kamenných prodejen v evropských zemích a plánuje se otevření dalších. Do zahraničí začíná firma expandovat nejprve formou e-shopu a následně se otevírají nové a nové zahraniční prodejny.

S expandováním se soustředí především na jihovýchodní Evropu, a to z důvodu tamní „teniskové kultury“. A i tato taktika se velmi vyplatila. Vyplatilo se také zavedení bonusového programu pro věrné zákazníky.

V současné době se e-shopu s teniskami velmi daří a roční obrat činí kolem půl miliardy korun. Denní průměr objednávek se pohybuje kolem dvou tisíc. Takže vytrvat a jít si za svým snem se v tomto případě opravdu vyplatilo.

Zdroj: Fotografie: facebook.com/pg/FootshopCR

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now