Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak udržet v chodu úspěšný e-shop v roce 2020

Jak udržet v chodu úspěšný e-shop v roce 2020

Posledním dílem série „úspěšný e-shop“ si shrneme dosavadní kroky a zaměříme se na samotné vyřizování objednávek a zákaznický servis.

Již jste zvládli získat pozice ve vyhledávačích, úspěšně jste nastavili PPC kampaně a návštěvnost vám proudí ze všech stran. Chodí vám objednávky a vy jste konečně dosáhli vytouženého výsledku. Čeká vás spousta práce, nejenom že budete muset neustále zdokonalovat své strategie a zaměřovat se čím dál tím více na samotné obchodování, ale je důležité neustále zdokonalovat svůj web a pracovat na všech aspektech jako doposud.

Pojďme si říct něco o základech úspěšného fungování, které by měl znát nejen každý majitel e-shopu, ale každý dobrý obchodník.

Náš zákazník – náš pán

Staré pořekadlo, které platí snad ve všech segmentech podnikání. Sice nebudete moc často přicházet se zákazníky do fyzického kontaktu, ale o to více se mu musíte snažit vyhovět. Pokud nebudete respektovat potřeby zákazníka, rychle se může stát, že si vás následně podá v recenzích, protože zničit pověst na internetu není v roce 2020 nic složitého.

Buďte mistři ve svém oboru

Být specialistou v oboru, na který se zaměřujete, rozhodně není na škodu, často vám od zákazníků budou chodit dotazy na konkrétní zboží nebo službu. Není nic horšího než být obchodníkem, který neumí poradit nebo doporučit svůj produkt.

Neustále si zdokonalujte vědomosti o svých produktech a službách, tvořte zajímavé a originální články do svého magazínu nebo vzdělávejte ostatní například formou YouTube videí.

Rozdávejte „zdarma“

Lidé milují věci zdarma a slevy, pokud tedy vytvoříte pro zákazníka zajímavou nabídku v podobě slevy nebo dárku je to určitě plusový bod pro vás. Nabídka ovšem nesmí zákazníka obtěžovat, jistě se vám již někdy stalo, že jste otevřeli e-shop a ihned na vás vyskočilo okénko s nabídkou slevy apod. Je potřeba zákazníka zaujmout, ale nikdy mu ovšem nic nevnucovat.

Rychlost je někdy rozhodujícím faktorem

21. století patří k tomu nejuspěchanějšímu, a to platí i u nakupování. Zákazníci mezi rozhodující faktory při nákupu řadí také rychlost dodání. Pokud zákazník nedostane své zboží do tří dnů, je někdy odrazen a z e-shopu odchází. Neplatí to u všech druhů sortimentu, například na nábytek je zákazník ochoten čekat déle a rozhoduje spíše cena. Pokud například žena pořizuje nový parfém, tam by jí delší doba dodání mohla opravdu reálně odradit.

Rychlé odpovídání na dotazy i mimo pracovní dobu

Hodně zákazníků tráví čas na e-shopech převážně ve večerních hodinách, což platí i při pokládání dotazů na zákaznickém chatu. Jestliže máte na telefonu aplikaci, kde můžete pohotově odpovídat na položené dotazy zákazníků, můžete získávat plusové body i díky ní. Na potenciálního zákazníka může udělat odpověď ve večerních hodinách dobrý dojem, který může vést až k nákupu.

Závěrem

Úcta a respekt k zákazníkovi je základ bez kterého to nejde. Pokud se e-shop ničím neodliší od ostatních, nemá dnes šanci.

Nikomu úspěch nespadne z nebe rovnou do klína, jak jsme si řekli již v prvním díle, budovat úspěšný e-shop je jako zasadit strom. Bez silného kmene, nebudou silné větve. Váš e-shop musí mít co nejsilnější kmen a co nejvíce větví, jinak neponese plody v podobě zisku.

Zdroj: Fotka od Gerd Altmann z Pixabay

Náš tip:
Vyhledávač nábytku

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now