Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak získat návštěvnost na úspěšný e-shop v roce 2020

Jak získat návštěvnost na úspěšný e-shop v roce 2020

Jak získat návštěvnost na úspěšný e-shop v roce 2020

První etapu máte již za sebou, našli jste produkt, máte vytvořený web a cenovou strategii. Nyní je důležité, aby se o produktu dozvědělo co nejvíce lidí. Na web musí pravidelně proudit návštěvníci, díky dostatečnému počtu návštěv pak můžete sledovat jejich chování a odhalovat slabé a silné stránky webu.

Díky návštěvnosti vznikají nejenom statistiky, ale i velmi důležitý konverzní poměr, kvůli kterému to vlastně celé děláte. Znamená to poměr mezi návštěvností a objednávkami. V praxi, pokud si jeden člověk ze sta objedná produkt, znamená to konverzní poměr 1%. Vaším cílem bude logicky konverze držet na co nejvyšší hodnotě. My se v dnešním díle zaměříme na samotnou návštěvnost, ta je totiž pro začátek velmi klíčová a bez ní se nikam neposunete.

Organická návštěvnost – dlouhodobě udržitelný zdroj

Pokud budete hledat nejlevnější a nejefektivnější zdroj návštěvnosti, určitě je z dlouhodobého hlediska nejlepší návštěvnost z organického vyhledávání. Jak toho vlastně docílíte? To je velmi komplexní otázka. Budete potřebovat velké množství kvalitního obsahu, protože vyhledávače jsou vytvořené tak, aby systematicky posouvali nejkvalitnější weby na lepší pozice před těmi méně kvalitními. Váš cíl bude zalíbit se robotům, kteří tyto faktory hodnotí a jednotlivé stránky tzv. indexují.

Klíčová slova

Spousta lidí tvrdí, že řešit klíčová slova je v dnešní době již zbytečné. Z mé vlastní zkušenosti tomu tak není. Pokud si provedete kvalitní analýzu klíčových slov a budete na ní stavět obsah, tak se spousta stránek zindexuje, přesně tak jak klíčová slova do popisků a článků zakomponujete.

Vyhledávače nejlépe hodnotí klíčová slova obsažená přímo v nadpisech, názvech produktů nebo v nadpisech kategorií. Proto se vyplatí vždy nějaké to klíčové slovo do těchto textů přidat.

Linkbuilding

Vyhledávače hodnotí také strukturu webu samotného, je důležité, aby byl obsah komplexně a logicky propojen. Pokud publikujete článek, který souvisí s produktem přidejte také odkaz, který bude směřovat na produkt. V popiskách produktů naopak přidávejte užitečné odkazy směřující na témata, která souvisí s funkcemi a využitím produktu. Web neustále zdokonalujte a tvořte v něm svůj vlastní „eko-systém“.

Zpětné odkazy

Vyhledávače hodnotí také kvalitní odkazy na ostatních webech, které budou směřovat k vám. Proto přispívejte na fóra tykající se vašeho produktu odkazy. Kontaktujte majitele magazínů, zkrátka přidávejte odkazy, kde to bude možné, rozhodně to není na škodu a může vám to zvýšit dokonce i okamžitou návštěvnost.

Placená PPC reklama

Návštěvnost lze snadno získávat i z placených zdrojů, bohužel mnoho začínajících provozovatelů e-shopů sází pouze na ně. Pokud kampaně nepřináší výsledky, lidé začínají pochybovat o svém projektu a často skončí dříve, než web vůbec dosáhne svých kvalit.

Sklik a Google ads

Zde musí být člověk velmi obezřetný, po celou dobu vašeho působení na internetu vás budou kontaktovat různé agentury s nabídkou správy PPC kampaní. To se může pro začátek jevit jako dobré řešení, zejména pokud ještě nemáte organickou návštěvnost. Zrádnost ovšem spočívá nejen v ceně za samotnou kampaň, ale zaplatíte poměrně velké peníze za správu.

Proto doporučuji nastudovat si základy správy PPC kampaní a vyzkoušet si je na vlastní kůži. Skvěle fungují jako doplněk, nějakou návštěvnost přivedou, ovšem není to rozhodně levné řešení a je lepší chvíli počkat na nějakou přirozenou návštěvnost. Pokud nebudete znát své konverzní poměry, akorát zbytečně vyhodíte peníze.

Placená reklama na sociálních sítích

U reklam na sociálních sítích platí ta samá pravidla, tj. dobře prozkoumejte svou cílovou skupinu. Propočítejte si, kolik vás bude stát 100 návštěv a jaké budou konverze, pokud zjistíte, že proděláváte, nastavte reklamu lépe, upravte zájmy, okruh uživatelů atd…

U PPC reklam je také důležitá trpělivost, stejně jako návštěvy z organického hledání se nedostaví během jednoho dne. Všeobecně se říká, že by spuštěná kampaň měla běžet alespoň měsíc.

Závěrem

Existuje ještě daleko více zdrojů návštěvnosti, my jsme si však prošli ty nejzákladnější. Doufám, že byl tento článek alespoň pro někoho užitečný a vezme si z něj některé informace, které se mohou hodit do začátku podnikání na internetu.

Je důležité znovu zmínit, že všechny tyto kroky vyžadují trpělivost, vždy je nejlepší zkoušet všechna možná řešení, i dělání chyb člověka posune dál.

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now