Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

I♡ Hummus – výroba hummusu a dalších produktů

I♡ Hummus – výroba hummusu a dalších produktů

Někdy je k rozjezdu podnikání potřeba pořádná mravenčí práce, která se ovšem mnohdy vyplatí. Stejně tak jako v případě Štěpána Hodače a Tomáše Krejčího, kteří si v počátku chtěli otevřít vlastní hummus bar v Praze. Nebylo to ale tak jednoduché, jak se zprvu zdálo.

Pro svůj potenciální obchod bohužel nenašli žádné vhodné místo. Šli na to tedy jinak a rozhodli se začít vyrábět vlastní cizrnovou pomazánku, tzv. hummus a prodávat ho v krabičkách. A jak se později ukázalo, toto rozhodnutí bylo dobrou volbou.

A jak vzniknul nápad začít podnikat právě v této oblasti? Štěpán Hodač, který je povoláním právník a podnikatel v realitách, se inspiroval v zahraničí, kdy na svých cestách po Izraeli ochutnal pomazánku z cizrny, která mu zachutnala natolik, že se v roce 2011 rozhodl začít podnikat a v plánu měl otevřít v Praze hummus bar v podobě, v jaké na ně narazil v Izraeli.

Založit nový a neznámý podnik si žádá vhodné a frekventované místo. To se ovšem záhy ukázalo jako poměrně velký problém. Dalším problémem pak byly počáteční vstupní investice v nepřijatelné výši.

Štěpán Hodač se nechtěl vzdát svého podnikatelského záměru, a tak se zaměřil na výrobu a prodej hummusu v krabičkách. Jelikož byl v této oblasti bez zkušeností, zúčastnil se v Izraeli stáží, aby získal povědomí o tom, jak to v tamních barech chodí. Zároveň také přišel na kobylku tomu, jak se takový lahodný a poctivý hummus vyrábí.

Nakonec se rozhodl skončit s podnikáním v realitách a společně se svým kamarádem, Tomášem Krejčím se pustili do výroby a prodeje hummusu. Než se začaly naplno objevovat objednávky, bylo nutné provádět ochutnávky v obchodech a dostat se do povědomí lidí.

V současné době má firma kolem 20ti zaměstnanců. Svými produkty zásobují obchody, restaurace i firmy. Mají v plánu export, prozatím alespoň do Evropy.

Zdroj: Fotografie – facebook.com/IloveHummusCZ

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now