Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak vznikala značka „Nemléko“ – alternativa mléka

Občas se vyplatí zariskovat a vsadit na jednu kartu. Nejinak tomu bylo i u Amálie Koppové a Davida Heliodora Balcara, kteří se v tomto případě rozhodli jít v oblasti podnikání veganskou cestou.

Společně stojí za vznikem značky Nemléko. Co si pod tím představit? Jedná se o produkty, které jsou rostlinnou alternativou mléka. V dnešní době je mezi námi hodně lidí s intolerancí na laktózu, a právě pro ty jsou taková rostlinná mléka skvělou volbou a náhradou. Nejčastěji se vyrábí z ořechů (pistácie, mandle atd.), dále také z rýže, sóji, ovsa nebo třeba ze špaldy.

Jaké jsou výhody rostlinných mlék? Předně neobsahují tolik cukru, více zasytí a dodají potřebnou energii. Zároveň také, na rozdíl od toho kravského, nezpůsobují nepříjemné nadýmání.

Nejprve s výrobou těchto výrobků začali experimentovat sami pro sebe a v roce 2016 se rozhodli začít v této oblasti podnikat. Zpočátku bylo všechno jen na Amálii a Davidovi. Společně tak zajišťovali nejen nákup surovin a výrobu produktů, ale i design obalů a propagaci. Zprvu bylo vše spíše provizorní. S výrobou svých produktů totiž začínali v kuchyni rodičů, později si pak pronajímali kuchyň, jedné restaurace, kterou využívali v noci. Z těchto provizorních podmínek se pak přesunuli do perfektně vybavených prostor v Černošicích – Mokropsech, kde se tak mohli zaměřit na profesionálnější výrobu.

Později se rozhodli využít kampaně na Hithitu a díky tomu tak získali možnost spolupracovat s influencery.

Dalším krokem bylo následně nábor nových zaměstnanců. Díky novým prostorům a spolupracovníkům se zefektivnila výroba. Začínali s výrobou mandlového nemléka, později přidali další příchutě.

Amálie s Davidem jsou překvapeni velmi pozitivními reakcemi do zákazníků. Své produkty v současné době dodávají nejen po České republice, ale také na Slovensko. V plánu mají i Německé nebo Maďarsko.

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now