Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fraser Doherty a jeho SuperJam

Frasera Dohertyho inspirovala k podnikání babička, která ho naučila vyrábět džem. Bylo mu 14 let, když mu babička prozradila tajný recept. Fraser ovšem nelenil a začal džem vyrábět a prodávat sousedům. Na začátku to měl být koníček, který se ovšem změnil v něco velkého. Fraser musel začít nakupovat suroviny na výrobu džemu od farmářů a poptávka po jeho džemech rostla. V roce 2007 už o Fraserovi psali v TimesOnline, Metro.co.uk a mladý podnikatel musel začít myslet ve větším, protože zvládal vyrábět 1000 džemů týdně, ovšem trh si žádal více. Proto Fraserovi nezbylo nic jiné než se z kuchyně přesunout do továrny. Ovšem, aby mohl pokrýt náklady na výrobu v továrně musel by týdně vyrábět 20 000 džemů.

Spoustu z nás si řekne, to je nereálné, ale Fraser Doherty byl jiný, ambiciózní a rozhodl se spolupracovat se supermarkety. Ale do supermarketů se nedokázali dostat ani větší hráči na trhu džemů. Proto musel Fraser vymyslet řešení, které mu dveře do supermarketu otevře a to se mu povedlo. Zjistil, že džemy v supermarketu obsahují cukr a v regále zdravých potravin žádný džem není. Napadlo ho nahradit cukr medem, ovšem aby se mu něco takového povedlo musel vymyslet nový název a obal. Fraser ani na chvíli neváhal a spojil se s odborníky, kteří mu pomohli vymyslet název a design produktu.

Po průzkumu a marketingových akcích se Fraserovi dostává do obchodů, neunikl ani pozornosti BBC News, kde vystoupil ve vysílání. Po BBC News o Fraserovi píše také Telegraph, jenž píše uzavření obchodu mezi SuperJamem a řetězcem Tesco.

Zdroj: Video YouTube, Foto: Facebook

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now