Přečetli jste minimálně deset motivačních knížek a již brzy se chystáte skočit rovnýma nohama do neznáma. Chlácholíte se, že se to podařilo jiným, tak proč byste nemohli podnikat vy… Otázkou je, zda jste si ověřili všechna fakta a nevěříte některým z častých mýtů. Pro vaši představu: nově založené byznysy nemají na růžích ustláno a naprostá většina (přes 90 %) do několika let zkrachuje. Ale neklesejte na mysli – budete-li se držet následujících pravidel, vaše šance na úspěch výrazně vzrostou.
To, co vás baví, vám nemusí vydělat ani na živobytí
Dělat zajímavou práci, která se stane celoživotní náplní, a navíc na bankovní účet přivane miliony – to by se jistě líbilo každému, ovšem realita je taková, že drtivá většina lidí nemůže podnikat v tom, co je baví. Tedy pokud to s byznysem myslí vážně a chtějí vydělat větší peníze. Smiřte se s tím, že cesta k úspěchu obvykle nevede trasou plnou zábavy.
Kvalitní informační systémy potřebujete hned ze začátku
Spousta podnikatelů využívá základní balíček kancelářských aplikací s tím, že si robustnější systémy nemůže dovolit. Opak je pravdou – vhodně zvolený ekonomický software automatizuje mnohé rutinní procesy, výrazně šetří čas, a tím i celkové náklady. Programy jako například podnikový informační systém RIS od české společnosti Saul IS, jsou řešeny modulově, což pro uživatele znamená, že platí jen za funkce, které skutečně potřebuje.
Nečekejte na geniální produkt
Hýříte úžasnými nápady a čekáte, až vás napadne ještě něco lepšího. Přesněji služba nebo produkt, jež zatím na trhu chybí a váš start-up vystřelí mezi nejlepší v oboru… Možná se vám to podaří, ale mnohem pravděpodobnější je uplatnění v oblasti, po které je poptávka. Originalita je samozřejmě vítaná – posunout cizí myšlenky o kus dál znamená téměř jistý úspěch.