Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2 věci, které by měl mít každý chlap

2 věci, které by měl mít každý chlap

Měl jsem zajímavý rozhovor s člověkem, jenž podniká ve stavebnictví. Zaměstnává lidi, které práce baví a kariérně rostou. Ovšem o těchto lidech jsme se nebavili, bavili jsme se o skupince lidí, která před nástupem do práce pije, že mnohdy je nemůže ani na stavbu vzít. Podnikatel říká: “Lidé si ty kluky chválí, ale nesmí pít, protože v tom jejich stavu jsou nepoužitelní.” A najednou vidíme chlapa, který pro něho v minulosti pracoval, ale byl úplně na dně. Brečel, vypadal jak bezdomovec a stěžoval si na nepřízeň života.

A tady se ukázal charakter tohoto podnikatele, většina z nás by nad tímto člověkem mávla rukou a řekla si troska, ale tento podnikatel mu říká: “Co to děláš? Vždyť jsi byl jeden z mých nejlepších chlapů, jaké jsem kdy měl.” Bývalý zaměstnanec říká: “Přítelkyně se se mnou rozešla a nemám kam jít! Jsem úplně bez peněz, mám posledních 50 Kč. Jsem bezdomovec, chápeš! Proto chlastám a vypadám, jak vypadám.” Na to mu podnikatel říká: “Zítra ráno v 6 tady budeš střízlivý a pomůžu ti. Pokud tady ráno nebudeš, tak jsi v tom sám.”

Za to mu bývalý zaměstnanec děkoval. Podnikatel mi říká: “Ten chlap mi vydělal tolik peněz, že tyto boty a hodinky bych bez jeho práce neměl. A dát mu práci a zaplatit ubytovnu je v tuto chvíli to nejmenší, co pro něho mohu udělat. Pokud tu ráno bude střízlivý, tak ho vrátím do života.” Následně šel k bývalému zaměstnanci a říká: “Víš jaké jsou dvě nejdůležitější věci v životě chlapa? Hodinky a dveře. Hodinky slouží k tomu, aby chlap věděl v kolik má vstávat a jít do práce. Dveře jsou od toho, aby věděl kde je jeho domov. Do kterého se po práci vrací.”

Celá tahle příhoda byla velmi emotivní a upřímně jsem měl radost, že se našel člověk, který tomuto člověku poskytl pomocnou ruku. Otázkou ovšem je, zda to bývalý zaměstnanec využije.

Zdroj: Fotka od Лечение наркомании z Pixabay

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now