Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Veganské paštiky

Jak se pustit do podnikání? Podle paní Zuzany Zímové k tomu stačí jen vhodný nápad, a to správné zapálení. Ona sama začala přemýšlet o vhodném nápadu již během studia na vysoké škole. A jelikož je vegankou, pak její myšlenky kroužily kolem výroby potravin bez živočišných potravin.

Zprvu si chtěla otevřít veganské bistro, ke kterému by ovšem potřebovala dost peněz do začátku. Těmi bohužel nedisponovala, a tak se nakonec rozhodla pro výrobu veganský paštik z ořechů. Už dříve totiž domácí paštiky vyráběla jako „home made“ dárečky pro své blízké. A velmi ji to bavilo. Poptávka po nich se ale čím dál více zvyšovala, všem zkrátka moc chutnaly.

Jelikož se sama považuje za gurmánku, ale z etických důvodů nejí maso, pátrala po vhodných produktech. A protože na trhu tento typ výrobků postrádala, rozhodla se využít této mezery a pustit se do podnikání. Vznikl tak nápad na „Pap´in Papštiky“. Usměvavá a extrovertní Zuzana se stará o vaření a výrobu, její parťák Dan zase o všechno ostatní, co je potřeba. Ten se i postaral o zprovoznění e-shopu, který je v dnešní době nezbytností k úspěšnému podnikání v oblasti gastronomie. V pracovním kolektivu mají ještě Kláru a ta se stará o vymýšlení novinek, propagaci a reklamu na sociálních sítích.

Tuto chutnou veganskou delikatesu bez obsahu masa firma Pap´in prodává v různých podobách. Ochutnat tak můžete paštiku s portským vínem, pivem a rozmarýnem, nebo koňakem.

Veganské paštiky paní Zuzany Zímová distribuuje do nejrůznějších obchodů zdravé výživy v Olomouckém kraji, v okolí Brna a Ostravy. Zároveň je prodává i na různých e-shopech s potravinami.

A jak je na tom s úspěšností a s vizemi do budoucna? Na své paštiky má spoustu pozitivních ohlasů, a i z toho důvodu přemýšlí o rozšíření výroby. Bude nezbytné zainvestovat do lepších strojů a také zvýšit počet zaměstnanců.

Zdroj: Fotografie – Facebook PaPin_trochu_jinak

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now