Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Student gymnázia podniká jako včelař

I během studií se dá přijít na nějaké ty slušné peníze získané podnikáním. Své o tom ví student gymnázia, který začal podnikat v ne příliš rozšířeném oboru, a sice jako včelař.

Zatímco jeho ostatní vrstevníci v 15ti letech spíše „pařili“ počítačové hry, Jakub Konečný se místo toho začal věnovat včelaření. Právě za něj hraní počítačových her vyměnil a rozhodně toho nelituje, ba naopak. Se včelařením začal v roce 2017 a dnes se může chlubit již svou vlastní značkou medu.

A jak to všechno začalo? Láska ke včelám se u něj projevila již ve 13ti letech, kdy na jednom z táborů vyslechl vyprávění právě o včelách. Jak se říká – štěstí přeje připraveným, a tak si Jakub Konečný po absolvování tábora začal zjišťovat všechno možné o této včelaření, přihlásil se také do včelařského kroužku a zakrátko na to si pořídil vlastní včely. Jednoduché to ovšem nebylo, takže se rozjezd podnikání neobešel bez finanční pomoci rodičů. Bylo nutné také zainvestovat do potřebného včelařského vybavení v podobě včelích úlů, rukavic, krmítek a dalšího příslušenství.

Zakrátko poté si na zahradu a k lesu pořídili rovnou celý včelín, konkrétně deset včelstev. V současné době vyrábí med, medovinu a také destilát známý pod pojmem „víčkovice“.

Jakub Konečný se také propracoval k vlastnímu logu a to tak, že se zúčastnil programu „Soutěž a podnikej“, ve kterém se dostal až do finále a jako cenu získal právě návrh loga.

Za rok vyprodukuje kolem 40ti kilogramů medu, což není přesně podle jeho představ, ale vše je závislé na počasí. Jeho představy o ideální produkci se pohybují v číslech kolem 200 kilogramů medu ročně.

Důležité je však neusnout na vavřínech. Jakub nezahálí a myslí také dopředu. Plánů do budoucna má ovšem tento mladík mnohem více. Kupříkladu by chtěl mít vlastní farmu, pole a sad, které by mohly opylovat včely.

Zdroj: Fotografie -Pixabay

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now