Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nezačínejte podnikat, dokud si nepřečte tento článek

Nezačínejte podnikat, dokud nepřečtete tento článek. Většina lidí si pod pojmem podnikání představí exotické destinace, luxusní auta a neskutečné množství peněz. Tohle vidí lidé na Instagramu a na Facebooku. Vidí životní styl úspěšného podnikatele, který chtějí žít také. Tak si řeknou, že začnou podnikat jako on. Než tohle ovšem lidé udělají, měli by zjistit zda jsou skutečně připraveni na to být podnikatelem. Představím tedy 5 varovných signálů, které vás varují, že ještě nejste připraveni podnikat sami za sebe.

 1. Nezačínejte podnikat, pokud nemáte peníze.
  Peníze jsou v podnikání něco jako krev v žilách a pokud ji nemáte, tak umřete. V byznyse se běžně stává, že podnik dosáhne zisku až po několika měsících, někdy i letech. Pokud si tedy myslíte, že začnete podnikat a během příštích 14 dnů se z Vás stanou milionáři, tak máte zaměstnaneckou mentalitu. Pokud aktuálně nemáte peníze, najděte si práci. Podnikání vyžaduje čas a úsilí, růst vyžaduje peníze. Postarejte se proto nejprve o své finanční cash flow, než začnete budovat impérium.
 2. Nezačínejte podnikat, pokud oboru nerozumíte.
  Tuto otázku si kladu vždy, než začnu podnikat. Teď se zeptám Vás. Proč zrovna vy a proč právě teď? Co Vás opravňuje být zrovna v tomto oboru? Ne to, co jste právě viděli na Facebooku. Oh, to zní jako skvělý nápad. Tenhle člověk na tom vydělal tolik peněz, měl bych s tím začít taky. Takhle tedy ne. Abyste dokázali vydělat peníze v jakémkoliv odvětví, musíte tomu odvětví rozumět. Pokud toto odvětví neznáte, musíte se jej nejprve naučit. Netvrdím, že je to dobrý nápad, ale řekněme, že si chcete otevřít restauraci. Dobrý nápad je jít pracovat do restaurace, podívat se jaký je každodenní provoz a jak se tam pracuje. Až po těchto zkušenostech začít v tomto oboru podnikat. Protože v podnikání platí pravidlo, že člověk musí znát obor.
 3. Nezačínejte podnikat, pokud nemáte výdrž.
  Vydrží myslím psychickou odolnost snášet bolest. Kamarád mi v minulosti položil otázku. Co je podle tebe vlastnost číslo jedna pro podnikatele? Řekl jsem mnoho věcí od talentu, vlivu až po jedinečný nápad. A on řekl NE! Vlastností číslo jedna je umět snášet bolest po dlouhou dobu. Nemluvil o Ferrari, nemluvil o velkém domě. Je to bolest. Čeho jsi ochotný se kvůli podnikání vzdát? Jakou cenu jsi ochotný zaplatit, abys dosáhl svého úspěchu při budování byznysu? Spoustu podnikatelů z mého okolí mluví o tom hezkém z podnikání, ale když se jich zeptáte na tu temnou stránku, tak neřeknou jak těžká břemena mají na svých ramenou.
 4. Nezačínejte podnikat, pokud chcete více volného času.
  Pokud jste v zaměstnání můžete dát výpověď a říct si, teď začnu podnikat a budu vládcem svého času. Mohu si ráno zajít na tenis, po obědě si dám s přáteli golf, zkrátka budu mít svobodu. Pravdou je, že prvních pět až deset let se nic nestane. Nejdříve zjistíte, že výplatu dostáváte jako poslední a pak, že místo 8 hodin pracujete 24 hodin 7 dní v týdnu. Když si vezmete volno, nemáte volno. Volají Vám zaměstnanci, odběratelé a v hlavě pořád přemýšlíte nad tím, jak vydělat ještě víc, jak zlepšit svůj tým, myslíte na problémy, které aktuálně v podnikání řešíte. Pokud tedy nejste ochotni žít život podnikatele 24/7, tak to vzdejte.
 5. Nezačínejte podnikat, pokud neumíte komunikovat a jednat.
  V byznyse platí jedno pravidlo, pokud neumíte komunikovat nemáte šanci. Chcete-li nové zákazníky musíte je oslovit a přesvědčit. Chcete lepší finanční podmínky v bance, musíte je vyjednat. Chcete lepší prodejce, musíte je získat. Chcete, aby Vaši obchodní partneři propagovali Váš byznys, musíte to vyjednat. Pokud nemáte mentalitu komunikovat a uzavírat, tak se na podnikání vykašlete.

Zdroj: Fotka od Holger Schué z Pixabay

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now