Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak získávat kvalifikované kontakty do MLM

Klíčem k dosažení úspěchu v network marketingu je vytvoření neustálého proudu nových kontaktů do vašeho byznysu. Bez toho nemáte v MLM šanci!Pokud jednou začnete podnikat v MLM a vydáte se na cestu budování vlastního byznysu, kontaktování bude jednou z prvních výzev, kterým budete muset čelit.

Aby jste se vyhnuli analýze z paralýzy, jak získat vaše první kontakty, vaši lídři vám jako první doporučí napsat si seznam jmen z vašeho nejbližšího okruhu tedy rodiny a přátel.

Vím, že to může být trochu skličující oslovovat rodinu, ale vaším cílem na začátku je ukázat přiležitost každému, kdo je ochoten poslouchat. Proto při psaní seznamu myslete na vaše spolužáky, kolegy z práce, přátele, kamárády, apod..

Spousta networkerů se chce vyhnout svému „horkému“ trhu, ale já vám doporučuji, abyste se nejprve spojili s vaší rodinou a přáteli a představili jim byznys. Koneckonců, je normální sdílet nové věci s lidmi, kteří nám jsou nejblíže. Nikdy nevíte, kdo právě hledá a řekne ano vaší příležitosti.

Jakmile dáte dohromady seznam všech svých známých a přátel, přijde na řadu jejich kvalifikování. Kvalifikovaní prospekti jsou ti, kteří se zajímají o to, co sdílíte, chtějí se dozvědět více a zajímá je, jak se posunout k dalšímu kroku. Mohou to být naprostí začátečníci v MLM, ale i distributoři již déle zasvěcení do obchodu hledající další/jinou příležitost. Jinak řečeno, osoba se zájmem je kvalifikovaný kontakt.

Abyste mohli prospekty účině kvalifikovat, připojuji pár praktických tipů, jak na to:

  • Vysvětlete jim, jak budou moci osobně i finančně profitovat z vašeho byznysu.
  • Soustřeďte se na to, co opravdu chtějí a vciťte se do jejich potřeb.
  • Řekněte jim to, co chtějí slyšet, tím, že jim odpovíte na jejich otázky odpovědí, která řeší jejich problém. Místo toho, abyste jim řekli: „Přidej se ke mně, vybudujeme obrovské byznysové impérium“ používejte jemnější rétoriku „Spolupracuj se mnou a dovol mi, abych tě mohl učit, jak budovat tvůj byznys a splnit si tak tvé přání a sny.“
  • Nikdy nepomlouvejte ostatní MLM společnosti, místo toho se soustřeďte na dobrou stránku byznysu a vyzdvihujte jeho výhody a benefity.

Nyní, když umíte kvalifikovat své prospekty, je na čase přidávat více kontaktů do trychtýře tak, že se zeptáte své rodiny a přátel, jestli by Vám doporučili někoho, kdo by měl zájem o byznys a začnete pravidelně pracovat na tom, abyste získávali více kvalifikovaných prospektů:

  • Uspořádejte svou první jednoduchou prezentaci (meeting) nebo produktovou show.
  • Neskočte do toho přímo po hlavě, ale začnete uvolněnou konverzací.
  • Nikdy nepřemlouvejte Vaše prospekty, aby udělali něco, co nechtějí.
  • Ukažte jim, co Vám byznys přinesl a jak vám změnil život. Řekněte jim, že chcete, aby zažili to samé, co vy.
  • Po prezentaci povzbuďte prospekty ať učinní rozhodnutí. Pokud mají stále zájem spolupracovat s vámi, dejte jim možnost se ihned zaregistrovat. Pokud ne, netlačte na pilu a budujte a rozvíjejte s nimi dále přátelství, tak jak jste zvyklý.

Pamatujte si, že kontaktování vyžaduje pravidelnost a určité časové penzum. Musíte být ochotni rozvíjet v sobě ty dovednosti, které vám pomohou stát se kompetentním networkerem a dobrým prezentérem. Pokud budete dodržovat výše uvedené pravidla, jste na dobré cestě se jím stát.

Existují jednoduší cesty, jak získávat kvalifikované kontakty, bez toho aniž bych musel(a) oslovovat svou rodinu a známé?

Jednoduší je relativní. Jsem zvyklý na to mluvit s lidmi naživo a dnes mi to nedělá již žádný problém. Ale dokáži se představit, že je spousta networkerů, kterým tento způsob nevyhovuje a hledají jiné cesty, jak získávat kontakty. A to je v pořádku. Ne každý totiž vstupoval do MLM s tím, že bude obvolávat známé a chodit po schůzkách místo toho, aby dělal byznys z domova, jak mu bylo na začátku řečeno.

Existuje několik způsobů jak získávat kvalifikované kontakty. Mnoho networkerů, včetně mě, využívá mimo jiné internet a jsou schopni generovat 10 a více kvalifikovaných kontaktů denně online.

V praxi aplikují různé strategie a taktiky, jak na to. Jednou z nejlepších je tzv. attraction marketing, kdy přitahujete kvalifikované prospekty magnetickou silou.

Zdroj:
Text: www.multilevel-marketing.cz/jak-ziskavat-kvalifikovane-kontakty-do-mlm/
Obrázek: Pixabay.com

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now