Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak uspět na volné noze? Dodržte několik základních pravidel!

Jak uspět na volné noze? Dodržte několik základních pravidel!

Chcete-li být sami sobě pánem může být práce „na volné noze“ dobrou volbou. Vyhledávat jen zakázky, které vás baví, a pracovat jen tehdy, když se chce vám, a ne když to po vás chce někdo jiný, zní určitě lákavě. Tento způsob podnikání má však svá úskalí a pro úspěch je nutné dodržet určitá pravidla.

Ukažte se na webu i sociálních sítích

Abyste o sobě dali světu vědět, musíte se mu ukázat. Vytvořte si vlastní webové stránky a nabízejte zde svou práci. Nezapomeňte ani na sociální sítě, které jsou dnes ve světě marketingu absolutní nutnost. Při dobré prezentaci k vám zakázky mohou přijít samy. Ušetříte si práci a můžete si vybírat.

Existují různé sociální sítě.

Stanovte si jasné cíle

Pokud se rozhodnete pro podnikání na volné noze, je nutné si stanovit nějaké cíle. Nejprve samozřejmě ty dlouhodobé, ale neméně důležité jsou také dílčí cíle. Jelikož vás nikdo nekontroluje a nepopohání, je jen na vás, abyste práci dodělali včas. Rozdělte si úkoly tak, abyste dodržovali deadliny a zbytečně nepřicházeli o zákazníky kvůli špatné organizaci času.

Nebuďte na to sami a spolupracujte

Obklopujte se lidmi, kteří mají podobné cíle, zájmy nebo smysl života jako vy. Nejenže si budete mít vždy o čem povídat, ale mohou vás v mnohém inspirovat nebo motivovat. Komunikace a spolupráce je také základním kamenem moderního marketingu. Pokud nabízíte zajímavé služby nebo zboží, zkuste oslovit influencery na sociálních sítích a zahájit s nimi spolupráci, která vám zajistí perfektní reklamu cílenou přesně na vaši cílovou skupinu.

Spolupracujte, obklopujte se lidmi, kteří mají podobné cíle.

Nebojte se vzdělání ani investic

Vzdělávání je vždy skvělá investice do sebe samotného. Kupte si knihy s vám blízkou tématikou, zapište se na školení nebo kurzy, ve kterých si obohatíte dosavadní dovednosti. Nebojte se ani investic do své firmy. Pokud si vše dobře promyslíte a nebudete dělat unáhlená rozhodnutí, přinesou jistě tyto investice dobré výsledky.

Za úspěch se vždy odměňte!

Pokud dodržíte předem stanovené termíny, vyřídíte velkou zakázku nebo se vám povede cokoliv jiného, co považujete za úspěch, nebojte se odměnit. Nikdo jiný to za vás nejspíš neudělá a je to velmi důležité v rámci duševní hygieny. Takže nezapomeňte na malé odměny za malé úspěchy!

Zdroj: Fotografie – pixabay.com

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now