Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak na svůj web publikovat texty, které mají úspěch nejen u čtenářů

Jak na svůj web publikovat texty, které mají úspěch nejen u čtenářů

Ať už provozujete internetový magazín, e-shop nebo svůj osobní blog, bez kvalitních textů se zkrátka neobejdete. Pokud si texty na web píšete sami, máte jistě naučené techniky SEO a dokážete hravě oslovit čtenáře nějakou přidanou hodnotou.

Provozovat internetové stránky samozřejmě lze i bez spisovatelského nadání, v tomto případě za vás píší druzí. Jak ovšem text doladit k dokonalosti nebo najít správného odborníka, který ví, co dělá a zároveň si za své služby neúčtuje nesmyslnou sumu? Pojďme se na toto téma podívat trochu zblízka.

V hlavní roli by měl být rozpočet

Základem všeho musí být dobře promyšlený rozpočet a u textů to platí dvojnásob. Copywriteři si obvykle za své služby říkají od 100Kč do 600Kč za normostranu, což je 1800 znaků. V praxi vás článek o délce dvou normostran vyjde na 200Kč až 1200Kč. Určitě mi dáte za pravdu, že rozdíly jsou zde markantní.

Ne vždy platí, že čím je služba dražší, tím bude lépe provedená. Zaměřte se tedy na schopnosti a zkušenosti copywritera a srovnejte si je s vašimi požadavky. Například články publikované na
e-shopech nemusí mít tak velkou informační hodnotu, jako třeba na osobní blog nebo magazín.

Copywriterské řemeslo nedefinuje hromada nudného textu

Kdo chodí na internet číst dlouhé romány? Odpověď je stručná – nikdo. Velkým a častým nešvarem některých copywriterů je sepisování románů na weby. Pokud máte návrh na poutavé
a originální téma, copywriter by ho měl nejprve pečlivě nastudovat a posléze stručně rozepsat se všemi kritérii pro perfektně strukturovaný obsah. Dlouhé texty dnes nikdo nečte, dokonce spousta lidí čte pouze nadpisy.

Clickbait je šikovně nastraženou návnadou

Znáte to: “Deset příznaků rakoviny palce u nohy, netrpíte některým z nich?’’ toto je perfektní nadpis a návnada na nic netušícího čtenáře. Běžného internetového brouzdače nadpis nejprve upoutá, strhnout jeho pozornost je nejdůležitější. Před kliknutím je vyděšen a chce vědět více, proto stránku, kde je popsána spousta příznaků začne horlivě, “hltat’’. Při čtení zapomene, že všechny popsané příznaky jsou charakteristické pro 20 dalších chorob, čtenář je spokojen a autor vyhrál.

Bohužel takto funguje většina úspěšných magazínů, nebo snad bohudík? Bulvární a do očí bijící nadpisy vládnou internetu, využijte toho.

Optimalizace pro vyhledávače nesmí být opomíjena

Klíčová slova v nadpisech a alespoň lehce v textu, to jsou atributy, které musí mít perfektně doladěné texty na webu. Vyhledávače chtějí vědět o čem váš text je, aby ho mohli nabídnout lidem, kteří dané téma vyhledávají.

Zajisté není třeba zmiňovat, že kvalitní copywriter má již základy optimalizování textu nastudované. Pokud ani netuší o co jde, tak od něj ruce pryč.

[gs-fb-comments]
Zdroj: Fotka od Gerd Altmann z Pixabay

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now