Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hotel pro milovníky cyklistiky – Bikehotel

Hotel pro milovníky cyklistiky – Bikehotel

Občas se vášeň a nadšení pro nějaký sport stane kromě koníčku také zaměstnáním. Stejně tak tomu bylo i v případě rodinného hotelu v Itálii, který již více než 25 let provozují v Traminu v severní Itálii otec a syn Pomellovi. Hotel má ovšem dlouholetou rodinnou tradici, a to již od roku 1962.

Oba dva jsou vášniví a zkušení cyklisté, v okolí znají všechny cyklostezky a cyklotrasy, a proto se už v roce 1993 rozhodli pro podnikání právě v oblasti cyklistiky a inovaci v provozování jejich hotelu. Nejprve začali nabízet pouze profesionální vyjížďky na kolech, a nakonec z toho byl nápad na „Bikehotel“. Vznikl tak tedy první Bikehotel v Jižním Tyrolsku.

Zprvu byly nutné nějaké ty úpravy a rekonstrukce. Hotel v současné době nabízí více než 70 lůžek v různých typech apartmánů, restauraci, saunu, vnitřní i venkovní bazén a kolárnu s kamerovým systémem. Nechybí dokonce ani možnost vyprat si svůj cyklistický dres. Poradí si i s některými ze základních oprav kol. A pokud návštěvníci hotelu nevědí, kam vyrazit, dostanou nějaké ty tipy na cyklotrasy nebo GPS s mapou.

Tenkrát, v začátcích, založili společně ještě s několika kamarády asociaci pod názvem „Bikehotels Südtirol“, která měla v té době pouhé čtyři členy. Zlom ovšem nastal kolem roku 2005, kdy jejich počet začal narůstat a nyní je po celém Tyrolsku již více než 40 takových hotelů.

Hotel má k dispozici několik desítek klasických kol, ale také elektrokol k zapůjčení. Pro speciální vyjížďky zaměstnává hotel i několik průvodců, kteří vyráží do terénu hned několikrát v týdnu. Celodenní provoz je zajišťován od března do listopadu.

Majitelé hotelu si zakládají na individuálním přístupu ke svým hostům a neustále se snaží rozšiřovat nabízené služby pro různé typy kol.

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now